Vācija atkal bez uzvaras, skandāls Serbijā 0

Īrijas futbola izlase pašā mača izskaņā 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē otrdien izglābās no zaudējuma pret pašreizējiem pasaules čempioniem Vāciju.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Duelis starp abām komandām Vācijas pilsētā Gelzenkirhenē noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0).

Lai gan mača gaitā nospiedošs pārsvars piederēja Vācijai, mājinieki rezultātu atklāja vien 71.minūtē, kad vārtus guva Spānijas granda Madrides “Real” pussargs Tonijs Kross. Tiesa, Īrija nepadevās un jau kompensācijas laikā panāca neizšķirtu, kad izcēlās plaši zināmais aizsargs Džons O’Šī.

Līdz ar to turpinās pasaules čempiones Vācijas nedienas Eiropas čempionāta atlases turnīrā, jo vēl tikai pirms dažām dienām tā ar 0:2 atzina Polijas pārspēku.

Citā D apakšgrupas mačā Polija savā laukumā arī cīnījās neizšķirti 2:2 (1:1) ar Skotiju. Pēc skotu uzbrucēja Stīvena Neismita precīzā sitiena viesi 57.minūtē izvirzījās vadībā ar 2:1, taču pārsvaru noturēt nespēja, jo 76.minūtē Arkadjušs Miliks panāca izlīdzinājumu.

Vēl vienā šīs grupas mačā Gruzija otrdien izbraukumā ar 3:0 (2:0) uzvarēja Gibraltāru.

Līdz ar to D apakšgrupā pēc trim aizvadītām kārtām pa septiņiem punktiem iekrājušas Polija un Īrija, kamēr Vācijai un Skotijai ir pa četriem punktiem. Tikmēr trīs punkti ir Gruzijai, bet Gibraltāra valstsvienība cietusi neveiksmes visos trīs mačos.

Tikmēr vienīgajā E apakšgrupas mačā otrdien Šveices futbolisti izbraukumā ar 4:0 (3:0) sagrāva Sanmarīno, divus vārtus pirmajā puslaikā gūstot Harisam Seferovičam.

E apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem ir Anglija, bet Lietuvai un Slovēnijai ir pa sešiem punktiem. Tikmēr Igaunija un Šveice pagaidām ieguvušas pa trīs punktiem, kamēr Sanmarīno šajā kvalifikācijas turnīrā cietusi tikai zaudējumus.

F apakšgrupā pie vēl vienas uzvaras izdevies tikt veiksmīgi spēlējošajai Ziemeļīrijai, kas izbraukumā ar 2:0 (1:0) apspēlēja 2004.gadā par Eiropas čempioniem kronēto Grieķiju.

Ziemeļīrija rezultātu atklāja jau devītajā minūtē, vārtus gūstot pussargam Džeimijam Vordam, bet 51.minūtē rezultāta pārsvaru dubultoja Kails Lafertijs.

Citos F apakšgrupas mačos Rumānija izbraukumā ar 2:0 (0:0) apspēlēja Somiju, abus vārtus viesu labā gūstot Bogdanam Stanku, bet Ungārija viesos ar 1:0 (1:0) pieveica Fēru salas.

Šīs apakšgrupas kopvērtējumā maksimālos deviņus punktus trīs spēlēs iekrājusi Ziemeļīrija, kam ar septiņiem punktiem seko Rumānija. Tikmēr Somija un Ungārija tikušas pie četriem punktiem, kamēr Grieķijas rēķinā ir tikai viens punkts. Savukārt Fēru salas cīnās bez punktiem.

Tikmēr skandalozs mačs norisinājās I apakšgrupas ietvaros, kur duelis starp vietējo Serbiju un Albāniju tika pārtraukts pirmā puslaika noslēgumā. Kā vēsta vietējie mediji, Albānijas premjerministra brālis aizturēts, jo mača laikā vadījis bezpilota lidmašīnu, kas virs stadiona lidoja ar Lielalbānijas karogu, tādejādi izraisot nekārtības, kuru dēļ duelis starp abām izlasēm tika atcelts.

Karoga, kas simbolizē ne tikai Albānijas, bet arī daļu Serbijas, Kosovas, Maķedonijas un Melnkalnes teritorijas, dēļ dueļa 41.minūtē izcēlās sadursmes, kad daļa no 20 000 stadionā sanākušajiem serbu faniem centās uzbrukt albāņu futbolistiem.

Tiesa, Albānijas premjerministram Edi Ramam tuvu stāvošs avots noliedza, ka aizturēts augstās amatpersonas brālis.

Tikmēr citā I apakšgrupas mačā Portugāle, pateicoties savas superzvaigznes Krištianu Ronaldu vārtu guvumam ar galvu mača kompensācijas laikā, ar 1:0 (0:0) izbraukumā uzvarēja Dāniju.

Grupas kopvērtējumā Albānija divās spēlēs tikusi pie četriem punktiem, bet tikpat punktu trīs mačos ir arī Dānijai. Savukārt trīs punkti divās cīņās ir Portugālei, bet pa vienam izcīnījušas Serbija un Armēnija.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies “play-off” pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Finālturnīrs 2016.gadā notiks Francijā. Šis būs pirmais Eiropas čempionāts, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.