×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Vācija: NATO jāatjauno dialogs ar Krieviju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Vācijas ārlietu ministrs Franks-Valters Šteinmeiers.

Vācija otrdien aicināja NATO atjaunot dialogu ar Krieviju, lai izvairītos situācijas, kad nesaprašanās iziet “pilnīgi ārpus kontroles”.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas un intervences Ukrainā NATO apturēja visu sadarbību ar Krieviju NATO – Krievijas padomē, kura tika nodibināta 2002.gadā

“Mums šobrīd ir ļoti nedaudzi veidi, kā runāt par notikumiem, kuri ir pēkšņi parādījušies, piemēram, militārās mācības, [lidmašīnu] lidojumi vai Krievijas karakuģu klātbūtne visā pasaulē,” NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē norādīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

“Mums vairs nav iespēju noskaidrot, kas ir par pamatu šādai rīcībai, un, vai par to vajadzētu uztraukties, vai nē,” viņš paskaidroja.

Šteinmeiers brīdināja, ka pašreizējie kontakti ar Krieviju ir pat mazāki nekā Aukstā kara laikā, un tas ir jāmaina, lai izvairītos no situācijas, kad notikumi iziet “pilnīgi ārpus kontroles”.

Anonīmi diplomāti norādīja, ka Šteinmeiera plāns ir domāts, lai pārbaudītu pārējo NATO valstu reakciju, un, Itālija un Nīderlande varētu to atbalstīt. Toties Polija un Baltijas valstis uzskata, ka Krievija NATO – Krievijas padomes darba atjaunošanu uzskatītu par “vājuma zīmi”, skaidroja anonīms diplomāts.

Komentējot Šteinmeiera priekšlikumu, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņoja, ka alianse “saglabās politiskā dialoga kanālus atvērtus”. Viņš norādīja, ka politiskajā un militārajā līmenī turpinās kontakti, bet progresam ir nepieciešama abu pušu labā griba.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vecītim nav ar ko gudri parunāties!

 2. vācija - krievu lobijs! Atbildēt

  vācija – krievu lobijs! … atliek tikai pasmaidīt … vēsture atkārtojas

 3. Kapitulē? Varbūt kaut kas sasolīts? Sapņos rādās apsolītie Polijas rietumi? Varbūt Šredera tipa zelta amati?

 4. Starptautiskās attiecībās, tik vien viņi prot kā pļāpāt. Bet krieviem vēl turpina pliku pēcpusi rādīt.

 5. Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers
  ————————
  Cik putins viņam samaksāja? Merķele, dzen to idiotu ratā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+