Pasaulē
Eiropa

Vācijā turpinās vētras “Ksavjērs” izraisītais satiksmes haoss 16

AFP/LETA

Vētras “Ksavjērs” nodarīto postījumu dēļ Vācijas ziemeļdaļā piektdien nopietni apgrūtināta sabiedriskā un privātā transporta kustība, uzņēmumiem atceļot reisus vairākos nozīmīgos dzelzceļa maršrutos, bet Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālajā zemē 10 000 cilvēku joprojām bija bez elektrības.

Atbilstoši jaunākajiem datiem vētrā dzīvību zaudējuši septiņi cilvēki, pieci no viņiem – savās automašīnās, vēsta raidorganizācija DW.

Vilcienu kustība starp Berlīni, Hamburgu, Hannoveri un Ķīli ir ierobežota vai arī apturēta pavisam, atbildīgajiem dienestiem turpinot atbrīvot sliežu ceļus no tur sakritušajiem kokiem un veicot remontdarbus.

Sabiedriskā transporta kustība Hamburgā atjaunota ierastajā kārtībā, bet Berlīnē transporta kustība joprojām noris ar traucējumiem.

Vietējā dzelzceļa uzņēmuma pārstāvis brīdināja pasažierus par traucējumiem reģionālo vilcienu satiksmē.

“Reģionā ir skarts viss tīkls. Uz sliedēm ir sakrituši koki, bojāti elektrības padeves vadi un nogāzti torņi,” sacīja uzņēmuma “Deutsche Bahn” pārstāvis.

Labošanas darbi turpināsies visu piektdienu.

470 pasažieriem nakts bija jāpavada stacijā Mindenē, Vācijas rietumdaļā, jo vētras postījumu dēļ vilcieni ceļu nav varējuši turpināt.

Piektdien Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālajā zemē 10 000 cilvēku joprojām bija bez elektrības.

Vētras kulminācijas brīdī ceturtdien bez elektrības bija palikuši 35 000 cilvēku.

Labošanas darbos šobrīd ir iesaistīti visi pieejamie resursi, apliecināja elektroenerģijas uzņēmums.

LA.lv