×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Vācijas finanšu ministrs neizslēdz Grieķijas neorganizētu izstāšanos no eiro zonas (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible paziņoja, ka nevar izslēgt neorganizētu Grieķijas izstāšanos no eiro zonas, ja Grieķija nepanāks vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem.

Intervijā Austrijas sabiedriskās raidorganizācijas ORF televīzijai Šoible atzina, ka “nevar izslēgt” neorganizētu Grieķijas izstāšanos no vienotās valūtas zonas. “Tādā mērā, cik Grieķija pati ir atbildīga un izlemj, kas notiks, un mēs precīzi nezinām, ko dara Grieķijas līderi, mēs to nevaram izslēgt,” sacīja Vācijas finanšu ministrs. “Eiropai ir jābūt gatavai palīdzēt Grieķijai, tomēr Grieķijai ir jāļauj palīdzēt arī pašai sev,” piebilda Šoible, kurš ir dedzīgi aizstāvējis stingru taupību un reformu prasības apmaiņā pret starptautisko aizdevumu Grieķijai.

Grieķijas mainīja savu kursu un februārī vienojās par starptautiskā aizdevuma programmas četru mēnešu pagarinājumu, lai gan jaunā radikāli kreisā valdība, ko vada premjerministrs Aleksis Ciprs, sākotnēji vēlējās panākt pilnīgi jaunu vienošanos. Tomēr Grieķija nesaņems atlikušos aizdevuma maksājumus, kamēr tā neizklāstīs reformu plānus, kas jāapstiprina starptautiskajiem aizdevējiem. Pašlaik valsts cenšas atrast līdzekļus, lai veiktu parādu maksājumus, kuru termiņš beidzas šomēnes.

Plašas sarunas starp Grieķiju un tās aizdevējiem šonedēļ atsākas, tomēr saspīlējums starp Grieķijas un Eiropas līderiem nav zudis. Ceturtdien konferencē Vīnē Austrijas finanšu ministrs Hanss Jergs Šellings pauda bažas par to, ka Grieķijas jauno līderu politiskās pieredzes trūkums “palielina iespējama negadījuma risku”.Šoible, kurš arī piedalījās konferencē, uzsvēra, ka, viņaprāt, “Grieķija nekādā gadījumā nav zaudēta spēle”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nacionalizēs Vācijas īpašumus, tad sāks slapināt biksēs! Okupējuši Eiropu ar naudu un dzīvo zaļi.

  2. Grieķu grib turpināt uz Eiropas rēķina… tas laikam netiek izprasts. Naivie eiropieši…

  3. Domāju, ka nevajag te auklēties un izdabāt Grieķijai. Ja grib, lai izstājas no eirozonas, jo tikai tad grieķi
    pa īstam varēs novērtēt šos kreisos populistus, kam viņi uzticējās. Ar izstāšanos problēmas tikai pieaugs
    un esmu pārliecināts, tad gan šis Ciprs ar savu kompāniju saņems no tautas to, ko pelnījis.

Draugiem Facebook Twitter Google+