Latvijā
Kriminālziņas

Vācijas pilsonis centies no Latvijas izbraukt ar viltotu Serbijas vadītāja apliecību0


Terehovas robežkontroles punkts.
Terehovas robežkontroles punkts.
Foto – LETA/Gatis Dieziņš

Valsts robežsardzes darbinieki vakar Terehovas robežkontroles punktā konstatējusi no Latvijas izceļojošo Vācijas pilsoni, kurš uzrādījis viltotu Serbijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess.

Kopumā aizvadītajā diennaktī valsts iekšienē konstatēti 13 likumpārkāpēji, bet uz ārējām robežām – 20.

Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta arī vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekam ir spēkā liegums ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā, savukārt Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienai Ukrainas pilsonei, jo ārzemniece nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņai nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Abas personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens Gruzijas pilsonis, kurš bija pārkāpis uzturēšanās nosacījumus – nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, Šengenas zonas valstu teritorijā. Vīrietis saukts pie administratīvās atbildības.

Saistītie raksti

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti četrām personām – vienam Latvijas, vienam Lietuvas, vienam Igaunijas un vienam Krievijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības deviņas personas – četras Baltkrievijas, divas Krievijas, viens Lietuvas, viens Igaunijas un viens Moldovas pilsoni.

LA.lv