×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Vācijas politiķe aicina aizliegt parandžu nēsāšanu publiskās vietās

parandza

Vācijas Kristīgo demokrātu savienības (CDU) Reinzemes-Pfalcas nodaļas priekšsēdētāja vietniece Jūlija Kleknere ierosinājusi aizliegt tradicionālo musulmaņu parandžu nēsāšanu publiskās vietās.

Viņa uzskata, ka sejas plīvurs simbolizē sieviešu apspiešanu, nevis reliģisko daudzveidību.
Vācijas laikrakstam “Rheinische Post” Kleknere norādīja, ka viņai parandžas “nesimbolizē reliģisko dažādību, bet gan rada sievieti degradējošu tēlu”.

Pēc viņas domām, musulmaņu paražas nosaka, ka sievietēm jāatrodas zem plīvura, lai kādu no tām neaizvainotu. Taču politiķe uzsver, ka šajā gadījumā problēma ir “vīriešu kārtas novērotājs”, nevis sieviete.

Bijušo Bundestāga deputāti atbalsta arī viņas kolēģis Jenss Špāns, kurš norādījis, ka vairums imigrantu ir veiksmīgi pieņēmuši Vācijas vērtības, tomēr dažās pilsētās vēl joprojām eksistē “paralēlas pasaules”. Viņaprāt, piederība citai reliģijai nav attaisnojums, lai atteiktos no tādām vērtībām kā viedokļa brīvība, minoritāšu pasargāšana un dzimumu vienlīdzība.

Pagājušajā nedēļā arī sociāldemokrātu pārstāvis Bundestāgā Aksels Šēfers aicinājis aizliegt parandžas, jo tās nav vācu kultūras sastāvdaļa.

Sekojot Eiropas cilvēktiesību tiesas (ECT) atzinumam, ka Francijas aizliegums nēsāt parandžas publiskās vietās nav pretrunā ar musulmaņu sieviešu cilvēktiesībām, arī Vācijas politiķi jau vairākkārt aicinājuši aizliegt parandžu nēsāšanu publiskās vietās. To nēsāšana publiskās vietās aizliegta arī Beļģijā.

Jau šobrīd vairākās Vācijas zemēs sievietēm, kas strādā darbavietā, kur jākontaktē ar sabiedrību, īpaši skolās un birojos, aizliegts nēsāt parandžu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+