Pasaulē
Eiropa

Vācijas prezidents paraksta likumu par viendzimuma laulībām 1

Foto – AFP/LETA

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers piektdien parakstīja likumu, kas paredz legalizēt viendzimuma laulības, paziņojusi prezidenta preses pārstāve.

Parlamenta apakšpalāta Bundestāgs par viendzimuma laulību legalizāciju nobalsoja 30.jūnijā, bet augšpalāta Bundesrāts tās atbalstīja 7.jūlijā.

Likums, kas paredz geju un lesbiešu pāriem pilnas laulību tiesības, Bundestāgā tika atbalstīts ar 393 balsīm “par” un 226 “pret”. Četri deputāti no balsošanas atturējās.

Līdz šim Vācijā tika atzītas geju un lesbiešu civilās partnerattiecības, bet viendzimuma pāriem nebija iespējams stāties laulībā.

Vēsturiskais balsojums Bundestāgā notika pēc neierasti īsām debatēm pēc tam, kad Vācijas kanclere Angela Merkele bija mīkstinājusi konservatīvo noraidošo nostāju pret viendzimuma laulību legalizāciju un Merkeles vadītās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) un to Bavārijas meitaspartijas – Kristīgi sociālās savienības (CSU) – deputātiem tika atļauts šajā jautājumā balsot neatkarīgi no partiju oficiālās nostājas.
Pati Merkele balsoja pret geju laulībām.

LA.lv