×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Vai būs kultūras avīze?

Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Kultūras alianse (LKA) ir vienprātīga uzskatā, ka nepieciešams kvalitatīvs un neatkarīgs iknedēļas kultūras izdevums.


 

Kopš laikraksta “Kultūras Forums” pašlikvidēšanās 2010. gada nogalē Latvijā vairs nav neatkarīga, visas kultūras nozares pārstāvoša un pārredzoša regulāra preses izdevuma, tādēļ pērn Kultūras ministrija izsludināja konkursu “Par atbalstu vispusīga un mūsdienīga kultūras izdevuma un interneta resursa attīstībai”. Triju projektu konkurencē uzvarēja SIA “Dienas mediji” piedāvājums, saņemot 50 000 latu lielu atbalstu. Tomēr, tā kā laikraksta izdevējs pēc būtības nav izpildījis galveno konkursa prasību – lai izdevums būtu iegādājams atsevišķi no pamatlaikraksta –, šogad KM un LKA sarunās izskanēja jautājums, vai tiks sludināts atkārtots konkurss.

Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēdētāja un LKA pārstāve Ieva Struka, kura pērn iesniedza vienu no atbalstu neguvušajiem projektiem, uzskata – ļoti nepieciešams, lai izdevums būtu neatkarīgs, jo dienas laikrakstu auditorijas ir krasi nodalītas: “Tādēļ nepieciešama vienota platforma, kurā varētu sastapties visi – gan kultūras radītāji, gan patērētāji.”

Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne “Latvijas Avīzei” paskaidroja, ka līdzekļi neatkarīgam kultūras periodikas izdevumam pieprasīti šā gada budžeta grozījumos, taču nav tikuši piešķirti: “Ideja par šāda izdevuma nepieciešamību iekļauta ministrijas nākamā gada budžetam pieprasītajos papildu 11 miljonos latu. Ministre un ministrijas speciālisti uzskata, ka neatkarīgs kultūras izdevums ļoti nepieciešams, taču no nesen izveidotās darba grupas pārstāvjiem gaidām vienošanos par tā principiem, kā arī izsvērtu, kvalitatīvu un ilgtspējīgu projektu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+