×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Vai kautuve drīkst nepieņemt liellopus?

Foto-LETAFoto-LETA

Vedu uz lopkautuvi vairākus liellopus. Dažiem bija no ausīm izkritušas krotālijas, tāpēc šos liellopus atteicās pieņemt, sakot, lai es iegādājos jaunas krotālijas. Bet tas maksā naudu un prasa laiku! Vai tiešām kautuvē nedrīkst pieņemt liellopus bez krotālijām, ja pārējie dokumenti ir kārtībā? Spīdola Aizputes novadā

Patiešām – kautuve nedrīkst pieņemt liellopus bez krotālijām vai ar vienu krotāliju, apstiprināja Pārtikas veterinārajā dienestā. Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 15. jūlija noteikumiem Nr. 393 “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība” krotālijām jābūt iestiprinātām abās dzīvnieka ausīs, jo tas ir vienīgais veids, kā iespējams identificēt dzīvnieku. Proti, ja krotālija ir tikai vienā ausī un pazūd arī tā, dzīvnieks vairs nav identificējams. Ja krotālija pazudusi jau novietnē, saimniekam jāgādā jauna krotālija. Dzīvnieku nedrīkst pārvietot uz citu turēšanas novietni vai izvest no valsts, ja tas nav apzīmēts atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Turklāt, kā informē Pārtikas veterinārais dienests, spēkā ir Eiropas Savienības regula (854/2004), ar ko paredzēti īpaši noteikumi par lietošanai pārtikā paredzētu dzīvnieku izcelsmes produktu oficiālās kontroles organizēšanu – dzīvniekus, kuri nav pienācīgi identificēti un par kuru identitāti nav iespējams pārliecināties, nokauj atsevišķi un deklarē kā pārtikai nederīgus.

Ja viena krotālija transportēšanas laikā izkritusi, bet otra joprojām ir ausī, dzīvnieku kautuvē pieņems, ja varēsiet uzrādīt arī izkritušo krotāliju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+