×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Vai sārmaini produkti palīdz pret vēzi? Kā palīdz viroterapija? Atbilde uz LA.LV lasītāja jautājumiem (1)

Foto-LetaFoto-Leta

Uz la.lv lasītāju jautājumiem atbild Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas onkoloģe ķīmijterapeitei Elīna Skuja.

 

Vai tiesa, ka ēdot sārmainus produktus un veidojot sārmainu vidi organismā ir iespējams izvairīties no vēža? Kā arī kādas ir jūsu domas par Rigvir viroterapiju(no Latvijas viroterapijas centrs)? Vai tā ir nepieciešama un var palīdzēt? Kā arī, vai palielināti limfmezgli noteiktā ķermeņa daļā norāda uz to, ka vēzis var attīstīties?

Ēdot sārmainus produktus vien jūs nevarat sevi pasargāt no vēža. Ir daudz un dažādi kancerogēni, kuri tiek uzņemti ar pārtiku, ieelpoti vai citādākā veidā nokļūst mūsu organismā un rada vēža draudus. Lai pasargātu sevi no vēža ir jālieto sabalansēts veselīgs uzturs, daudz jāsporto, jāatmet kaitīgie ieradumi, t.sk. smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana.

Rigvir ir iekļauts kompensējamo medikamentu sarakstā, pacientiem ar ādas melanomu. Ja šī saslimšana ir konstatēta, tad nepieciešamo ārstēšanu noteiks onkologu konsīlijā. Pie citām diagnozēm Rigvir lietošana nav pamatota.

Palielināti limfmezgli ir simptoms kādai slimībai – iekaisumam vai onkoloģiskai slimībai. No palielināta limfmezgla vēzis neaattīstās. Tomēr šie limfmezgli var būt arī vēža izmainīti, īpaši, ja tie palielinās, ir cieti un nekustīgi, ja tie ir lielāki par 1,5-2 cm un turpina palielinātiem. Tādā gadījumā ir jāiet pie ģimenes ārsta un jāuzsāk izmeklēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Taisni pabriiniijos – aviizee zinaatniski korekta atbilde ielikta.

Draugiem Facebook Twitter Google+