×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Vai sestdien piedalīsieties Lielajā talkā?

Ance Brāzma Ogrē: “Sestdien noteikti piedalīšos Latvijas sakopšanā. Pie manām lauku mājām ir vieta, kur vajadzīga uzpošana un, kaut tā nav iekļauta Lielās talkas norises vietu kartē, strādāšu tur.

 

Ja tomēr nolemšu palikt pilsētā, pievienošos kādai talkotāju grupai Rīgā vai savā piemājas apkaimē. Lielajā talkā esmu piedalījusies ne vienu vien gadu, gan darbojoties jaunsardzē, gan individuāli, un tas man vienmēr sagādājis prieku. Tā vienkārši ir laba iespēja līdzdarboties. Pēc tam man vienmēr patīk aiziet uz vietu, ko esmu sakopusi, un redzēt, ka to novērtē arī citi. Ir lieliski, ja kāda mēslaine pēc talkas pārtop par vietu, kur vēlāk apkārtnes ļaudis dodas atpūsties un baudīt dabu. Turpretī žēl, ja talkas laikā sakoptās vietas līdz nākamajam pavasarim atkal kļūst tikpat piemēslotas kā pirms gada.”

Anna Vanaga Rīgā: “Latvijas sakopšanā noteikti piedalīšos, tikai vēl neesmu nolēmusi, kurā vietā talkošu. Manā piemājas apkaimē ir daudz nesakoptu vietu, bet arī talkotāju, cik zinu, netrūks. Sestdienas rītā iziešu no mājas un došos palīgā tur, kur tas ir visvairāk vajadzīgs. Esmu piedalījusies talkās arī iepriekšējos gados un atceros tās kā jauku izkustēšanos svaigā gaisā. Tā ir labi padarīta darba sajūta, atskatoties uz pilnajiem dzeltenajiem atkritumu maisiem un tīro apkārtni. Ceru, ka Lielā talka mudinās arvien vairāk cilvēku iesaistīties savas vides sakopšanā arī ikdienā.”

Gunta Krūmiņa Smiltenes novadā: “Sestdien iztīrīšu ozolu audzi pie savas mājas vai arī došos uz kapiem. Tur apkopšu ne tikai savu senču apbedījumus, bet arī rakstnieces Skaidrītes Kaldupes vecvecāku kapu kopiņas. Pirms vairākiem gadiem piedalījos organizētajās talkās kopā ar saviem skolas vecuma bērniem, bet tagad līdzdarbojos Latvijas sakopšanā tur, kur redzu, ka tas vajadzīgs. Manuprāt, būtiskākais Lielās talkas nopelns ir tas, ka cilvēki arvien vairāk iesaistās vides sakopšanā ārpus savām mājām un pagalmiem. Piemēram, redzu, ka skaistās Palsas upes krasti mūsu pagastā kļūst arvien sakoptāki cauru gadu. Uzņēmīgu cilvēku grupa pie tās sākusi atjaunot estrādi, kur, vēl jauni būdami, dziedāja mani vecāki un top arī dabas taka. Ceru, ka Lielā talka sasniegs savu mērķi un Latvija tiešām kļūs sakoptākā pasaulē, lai kļūstam pazīstami ne tikai ar saviem sasniegumiem mākslā, bet arī zaļumu.”

Ieva Staņēviča Aizputes novadā: “Es gribētu, lai talkas sāktā kustība nevis pulcētu ļaužu barus reizi gadā, bet vairāk māca sabiedrībai rūpēties par vidi ik dienu. Vispirms svarīgi, lai mēs iemācāmies nemēslot dabā un saudzēt tās bagātības.”

 

Uzziņa

* Lielās talkas mājas lapā reģistrētas 1048 oficiālās talkošanas vietas, un daudzas vēl gaida reģistrācijas rindā.

* Tikai reģistrētās talkošanas vietas saņems oficiālos talkas maisus atkritumu vākšanai, un tikai no šīm vietām tie tiks nogādāti poligonos. Šogad oficiālie talkas atkritumu maisi būs dzelteni, bet, ja atkritumi tiks nogādāti līdz talkas vietai, tiks savākti jebkuri maisi.

* Lielās talkas koordinatori iesaka talciniekiem izmantot darba cimdus, kā arī saģērbties tādā apģērbā, kas pasargātu no ērcēm.

* Ja talkojot tiek atrastas injekcijas šļirces, pudeles ar nenosakāmu šķidrumu vai citi bīstami atkritumi, par tiem jāinformē talkas koordinators, un tos nekādā gadījumā nedrīkst aiztikt. Pamanot vairāk nekā divus bojā gājušus dzīvniekus, jāziņo informatīvajam dienestam, zvanot 112.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+