Foto – LETA

Vai šis referendums notiks vai nenotiks, tā izprovocētās sekas paliks 0

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Kūtra k-gs izteicies, ka gaidāmā referenduma likumību teorētiski iespējams izvērtēt, ja prasības dokuments būtu pārliecinoši sagatavots. Būtiski, ka līdz tiesas spriedumam (ja tiesa pieņems prasību izskatīšanai) apstrīdētais pasākums nevarētu notikt. 


Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Tiesas priekšsēdētāja nostāju uzņemam ar gandarījumu, jo “Latvijas Avīze” kopš pirmajām Lindermana, Osipova un Gapoņenko grupas provokatīvajām aktivitātēm rakstīja par šī provokatīvā referenduma nelikumību un kaitīgumu valsts un sabiedrības interesēm. Taču aprindas nelikās ne zinis, kā jau ierasts. Mums mēģināja iestāstīt, ka viss norisinās likumīgi, norisinoties vien demokrātiska procedūra. Priekšnieki, kā pierasts, turējās malā, viņi priekš visiem grib būt vienādi mīļi – arī pret tiem valsts pamatu drupinātājiem.

 

Augstais tiesnesis Kūtra k-gs gudri un uzmanīgi izteicās par teorētisko iespējamību lietu izskatīt, jo praktisko izskatīšanu var novērst dažādi iemesli un pamatojumi. Piemēram – vai augsto Satversmes tiesu nepārliecinās pie lietas neķerties? Ietekmētāji var būt visādi, intereses – visdažādākās.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau tas vien, ka Satversmes tiesa pieņems Saeimas deputātu pieteikumus, vir­knei varas personāžu liks apdomāties par pašu iespējamo līdzatbildību līdz šim pielaistajā “procesā”. Piemēram. Ja Lindermana – Osipova un Gapoņenko pasākums tiktu kvalificēts kā antikonstitucionāls pilnīgi vai kaut daļēji, neizbēgami uzrodas jautājums tām amatpersonām, kas nevalstisko, pat antikonstitucionālo darbību pieļāva, ne vien atļāva gan sākumstadijā, gan starpposmos. Jautājumi uzpeldēs ne vien Cimdara k-ga vadītajai Centrālajai vēlēšanu komisijai. Vai šādā stāvoklī nekāda publiska darbība nebija sagaidāma no Satversmes aizsardzības biroja – kaut vai šīs institūcijas nosaukuma dēļ vien? Vai Iekšlietu ministrijai un tai itin kā pakļautajai Drošības policijai nekas nebija sakāms? Vēl ir Nacionālās drošības padome, vēl ir Saeimas komisija. Kā ar to vadītājiem?

Sakarā ar iespējamo referendumu jau dzirdēti šī pasākuma aritmētiskie izvērtējumi un no tiem izrietošie prātojumi no dažādu “vērotāju” puses.

Tiesa darīs savus tiesas darbus. Tomēr neatkarīgi no tā, kāds būs tiesas spriedums, uztieptais referendums notiks vai nenotiks, politiskais spriedums vai spriedumi būs jāizdara ne vien politiķiem, bet arī mums pašiem. Tos ne ar kādas tiesas spriedumu nevarēs atlikt vai atcelt. Ir pazīmes, ka daži (personas un veidojumi, arī mediji) tos jau sāk gatavot, turklāt ar viltu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.