×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

Vai smēķēšana patiesi tik kaitīga?! “Planētas Noslēpumi” provocē un atmasko mītus. 3. daļa (6)

1. Sestais mīts – jāievēro “atslodzes dienas” no smēķēšanas

1no7
Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Izrādās, arī šis apgalvojums ir aplamība. Pat gluži otrādi: ja te jūs smēķējat, te atkal ne un tad atkal jā un tamlīdzīgā garā, tad patiešām var iedzīvoties nepatikšanās. Pētnieki pauž, ka jebkurš šāds pārtraukums – ne tikai uz gadu, mēnesi vai nedēļu, bet pat tikai uz vienu dienu – ar smēķēšanas atsākšanu var nodarīt lielāku kaitējumu nekā “vienmērīga” smēķēšana. Tāpēc tajā gadījumā, ja nobriedusi apņemšanās pilnībā atmest smēķēšanu, speciālisti tomēr iesaka rīkoties “maksimāli saprātīgi”.

Britu profesora Bo Lanbeka vadīta pētnieku grupa izanalizēja 1116 vīriešu un sieviešu (vecumā no 35 līdz 68 gadiem) plaušu funkciju. Eksperimentā iesaistītie brīvprātīgie bija sadalīti trijās grupās: regulāri smēķējošie, tad tie, kuri vēlas atmest smēķēšanu, un tie, kuri nekad nav smēķējuši. Rezultātā noskaidrojās, ka tiem, kuri pēc gada atsāka smēķēšanu, plaušu funkcija jeb ieelpojamā gaisa apjoms samazinājās par 5%, bet tiem, kuri nekad nav pat domājuši par smēķēšanas atmešanu, šis rādītājs samazinājās par 3%. Lanbeks no tā secinājis, ka tiem, kuri atturējās, bet tomēr nespēja iztikt bez smēķēšanas, notikusi savdabīga organisma aizsargfunkcijas pret tabakas dūmiem zaudēšana, kas, iespējams, uz visu mūžu saglabājas “rūdītiem” smēķētājiem.

RAKSTA PIRMO DAĻU LASI ŠEIT!

RAKSTA OTRO DAĻU LASI ŠEIT!

 1. Sestais mīts – jāievēro “atslodzes dienas” no smēķēšanas
 2. Septītais mīts – sports un smēķēšana nav savienojamas lietas
 3. Astotais mīts – visiem smēķētājiem sašaurinās locekļu asinsvadi, tāpēc viņiem noteikti nogriezīs kāju
 4. Devītais mīts – smēķēšana sekmē aptaukošanos
 5. Desmitais mīts – vairāk par pašu smēķētāju cieš “pasīvais smēķētājs”
 6. Jautājuma vispārējā vēsture
 7. Fikcija un fakti

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Es katru mēnesi atļaujos nopirkt saviem bērniem labas grāmatas un vairāk labas pārtikas un vēl daudz ko citu par summu, ko smēķētāji izkūpina gaisā. Pamēģiniet apgāzt šo mītu!

 2. Varbūt arī cigarešu smaka ir kā autors izteicās” gaumes lieta”, bet nosaukt pēc cigaretēm smakojošu apģērbu vai telpu, vai mašīnu par patīkamu aromātu var tikai smēķētājs. Nesmēķētājam šī smaka izraisa nelabumu un šķiet pretīga. Tāpat kā smēķētāja elpa nerada vēlmi uzturēties tuvāk kā metra attālumā. Un runāt par smšēķēšanas nekaitīgumu ir vienkārši klaji meli.

 3. Kādas muļķības! Jau otrais raksts, kas slavina smēķēšanu, ko pēdējā laikā redzu.

  Izskatās, ka cilvēki ir sākuši mazāk smēķēt un cigarešu ko
  mpānijām krītas peļņa. Par ko no sirds priecājos.

 4. Tomēr visvairāk ieelpota gaisas apjomu samazina cilpa uz kakla. Tad vairs nav nekādas nozīmes tam vai tu smēķe vai nesmēķie vai katru dienu no rīta atmet. Visi zina, ka smēķēšana lēnām nogalina – tāpēc galvenais ir nesteigties.

 5. Jā man arī radās jautajums par motivaciju šādam rakstam, kur iestāsta, ka smēķēsanas kaitigā ietekme ir mīts. Nu noteikti, ka tabakas kompanijas ari pasūta visadus petniekus. Un drukāt jau mūsdienās drīkst jebko, kas kaitē cilvēkam. Ja tik nekaitē režīmam.

 6. Interesanti , kas lobē cigarešu pārdošanu . Raksts ir kaitīga un pilnīgs blefs

Draugiem Facebook Twitter Google+