Vai stādīt brūnus gladiolu sīpolus? 0

“Nosūtu redakcijai pāris gladiolu sīpolu. Tā ir šķirne ‘Joanna’. Parasti sīpoli ir dzelteni, šogad pamazām kļūst brūni. Audzēts, kopts un žāvēts tāpat kā citus gadus. Vai tā ir kāda slimība? Vai ir vērts šādus sīpolus stādīt?Sarkanie sīpoli nāk no cita dārza. Kaimiņi arī vēlētos zināt, kāpēc tie nav veseli. Vai tā ir slimība vai sīpolus ir izsūcis tripsis?” Alda Birzniece Viesītē

Reklāma
Reklāma

 

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Lasīt citas ziņas

Abu gladiolu šķirņu bumbuļsīpolus bojājis tripsis, ir pārliecināts selekcionārs Aleksandrs Muhlinkins. Kaitēkļu ietekmē bumbuļsīpoliem parādās pelēcīgi, brūngani plankumi, un tie it kā sažūst. Acīmredzot ziemā glabāti siltumā, un tripsis ir intensīvi vairojies. Optimālā temperatūra šajā laikā gladiolām ir +4 °C. Vēsumā kaitēkļu darbība ir paralizēta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādus bumbuļus stādīt var, bet kvalitatīvus ziedus diezin vai izdosies sagaidīt, jo sīpoli ir novārdzināti. Ja tomēr žēl tos likvidēt, var notīrīt sausās zvīņas un stādīt atstatu no kolekcijas.

Gladiolu sīpolu apstrādei pret tripšiem pirms stādīšanas nav reģistrēta neviena kodne. Vasarā, veģetācijas laikā, tripšu ierobežošanai atļauts izmantot šādus preparātus: actara 25 – deva 4 g/10 l ūdens, apsmidzina invāzijas sākumā, ar 10 l darba šķidruma vismaz 170 kvadrātmetrus, ne vairāk kā 2 reizes sezonā; fastac 50 vai kestac – deva 10 – 15 ml/10 l ūdens, apsmidzina pirms ziedēšanas vai arī kaitēklim parādoties, nogaidīšanas laiks 14 dienas, atļauts lietot 2 reizes sezonā; fitoekols IF – lieto 2 % darba šķidrumu, apsmidzina, kaitēklim parādoties, atkārtoti pēc 10 – 15 dienām, atļauts 4 reizes sezonā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.