Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā un pasaulē

“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē 0

“AstraZeneca” paziņojusi, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē, vēsta aģentūra Reuters.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Veselam
Izrādās, ka kanēlis patiesībā nemaz netop no kanēļkoka. 4 ēdienu viltojumi jeb produkti, kas nemaz nav tie, par ko tos uzskatām
Lasīt citas ziņas

Paziņojums par vakcīnas izņemšanu sekojis neilgi pēc tam, kad farmācijas gigants bija spiests atzīt, ka vakcīna var izraisīt retas, taču ļoti bīstamas blakusparādības – asins recekļu veidošanos un samazinātu trombocītu skaitu asinīs, atzīmē izdevums DailyMail.

Uzņēmums skaidro, ka sācis savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu, jo kopš pandēmijas ir “pieejamo atjaunināto vakcīnu pārpalikums”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā kā kopš tā laika ir izstrādāti vairāki Covid-19 vakcīnu varianti, ir radies pieejamo atjaunināto vakcīnu pārpalikums,” norādīja uzņēmums, piebilstot, ka tas ir izraisījis pieprasījuma samazināšanos pēc Vaxzevria, kas vairs netiek ražota un piegādāta.

Uzņēmuma pieteikums par vakcīnas atsaukšanu tika iesniegts 5. martā, un tas stājās spēkā 7. maijā, ziņo laikraksts “Telegraph”.

Jau vēstīts, ka aprīļa beigās uzņēmums atzina, ka vakcīna var izraisīt retas, taču ļoti bīstamas blakusparādības.
Apvienotajā Karalistē ir ierosināta kolektīva tiesas prāva saistībā ar apgalvojumiem, ka vakcīna izraisījusi vairāku cilvēku nāvi, bet uz citiem atstājusi smagas sekas. Uzņēmumam tiek prasīts atlīdzināt zaudējumus aptuveni 100 miljonu mārciņu apmērā teju 50 upuriem.

Lai gan “AstraZeneca” ir apstrīdējusi šos apgalvojumus, tā pirmo reizi vienā no tiesas dokumentiem atzina, ka vakcīna “ļoti retos gadījumos var izraisīt TTS” jeb trombozi un trombocitopēnijas sindromu.

SAISTĪTIE RAKSTI