×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Vai vakanču gadatirgos darba meklētāji un darba devēji sastapās?

Foto - LETAFoto - LETA

Zane Meļķe, 
NVA Cēsu filiāles vadītāja:
 “Vakanču gadatirgu Cēsīs apmeklēja aptuveni 500 cilvēku, kas, manuprāt, mazai pilsētai ir ļoti labi. Cēsīs 8. aprīlī bija reģistrējušies 2311 bezdarbnieki. Gadatirgū cilvēki darba devējiem atstāja savus CV, aizpildīja anketas un notika darba intervijas.

Pašlaik notiek atkārtotas darba intervijas, tāpēc ir grūti pateikt, cik vakances darba tirgū tika aizpildītas. Piedalījās 20 darba devēji. Vairākus darbiniekus izdevās atrast Vidzemes slimnīcai. Savukārt SIA “TROLL Sigulda” mums jāmin kā ļoti veiksmīgs piemērs, jo viņiem gadatirgū izdevās atrast darbinieci, turklāt viņa sākusi darbu caur NVA piedāvāto mobilitātes pabalstu.

Būtu ļoti labi, ja tādi gadatirgi, kur darba devējam un darba ņēmējam satikties, notiktu katrā pilsētā, ne tikai pa reģioniem, arī turpmāk. Tad tos apmeklētu vairāk cilvēku, jo tagad var nebūt naudas transportam, lai nokļūtu gadatirgū.”

 

Ligita Makstniece, 
personāldaļas vadītāja SIA “Jelgavas tipogrāfija”:
 “Šobrīd nevaram pateikt, vai vakanču gadatirgū esam atraduši darbiniekus, jo vēl notiek atklāts konkurss uz vakantajām vietām. Kad 14. aprīlī pieteikšanās tām beigsies, skatīsim visus pieteikumus. Pozitīvi, ka vakanču gadatirgū pieteicās divi studenti praksei. Pavisam vakanču gadatirgū mums CV atstāja 29 cilvēki – tas ir labs papildinājums darbinieku meklējumiem. Ieguvām informāciju par labiem, čakliem un foršiem cilvēkiem. Varbūt kāds nobijās no augstajām kompetencēm, kas nepieciešamas. Tās ir tik augstas, jo mēs cenšamies atrast ideālam tuvu darbinieku. Pieteicās daudz cilvēku, kas strādājuši padomju laiku rūpnīcās, – viņi ir labi darbarūķi, bet tehnika kopš tā laika ievērojami attīstījusies. Vēl vērtējam cilvēciskās īpašības – lai darbiniekam būtu pozitīvs skatījums uz darbu u. c. Varēja manīt, ka cilvēki ar ilgu bezdarbnieka stāžu kautrējās nākt klāt un runāt; tas apgrūtina viņiem darba atrašanu. Šādu pasākumu vērtēju pozitīvi. Arī “Jelgavas tipogrāfijai” bija iespēja sevi parādīt.”

 

Aleksis Skadiņš, 
projektu vadītājs SIA “Uzars bruģēšana” Jelgavā:
 “Mēs meklējām bruģētājus un divus traktoristus. Man patika, šajā gadatirgū bija vērts piedalīties. Cilvēku bija daudz, atradu 36 interesentus, kas aizpildīja darba anketas. Līdz šim izskatās, ka no tiem jēdzīgi ir kādi pieci seši. Bija dažādi cilvēki, arī smirdīgi, paģiraini, tādi, kas nemāk aizpildīt anketu, – ar tiem viss skaidrs. Tagad esam sazinājušies ar trim cilvēkiem no vakanču gadatirgus, bet pagaidām nesteidzamies, jo darbi sākas vasarā. Ja nākamgad būs tāds gadatirgus, mēs noteikti piedalīsimies, jo mums ļoti patika.”

 

Eva Beriņa, 
personāldaļas vadītāja SIA “Vidzemes slimnīca”:
 “Mēs piedāvājām ļoti daudz vakanču. Meklējām ķirurgu, ginekologu, infektologu, otolaringologu, pediatru u. c. ārstus, kurus diemžēl neatradām. Mums bija ļoti daudz māšu vakanču, uz tām arī ieguvām daudz pieteikumu. Viena māsa ir pieņemta darbā, un vēl divas ļoti labas māsas pēc mēneša sāks strādāt.

Manuprāt, veselības aprūpes nozarē vajadzētu vienu lielu vakanču gadatirgu Rīgā, tad tam būtu lielāka perspektīva. Šajā gadatirgū bija daudz mazkvalificēta darbaspēka. Mazākiem uzņēmumiem tas ir ļoti labs.”

 

Daira Ķipule, 
klientu servisa sektora vadītāja SIA “Tīrības nams” Cēsīs:
 “Meklējām veļas mazgāšanas un gludināšanas operatorus, kā arī apkopējas. Dienas laikā bija aizpildītas apmēram 30 anketas. Aizpildījām visas vakances, kuras bija pieteiktas. Šāds gadatirgus ir laba iespēja uzņēmumam pastāstīt par sevi un parādīt, kā darbojamies, kā arī redzēt kontingentu, kas meklē darbu. Tas iedalās vairākos slāņos, un augšējais slānis ir maz pārstāvēts. Vairāk ir tādu, kurus nekur negaida.”

 

Fakti

* Lai dotu iespēju darba meklētājiem un darba devējiem satikties, Nodarbinātības valsts aģentūra šopavasar dažādos Latvijas reģionos sarūpējusi vakanču gadatirgus. Tie jau notikuši Jelgavā, Cēsīs, Liepājā.

* 17. aprīlī vakanču gadatirgus gaidāms Jūrmalā, savukārt 1. maijā – Rēzeknē.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+