×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Vai varu veikt acu lāzeroperāciju? (1)

Foto-Flickr/Vladimir MorozovFoto-Flickr/Vladimir Morozov

Lasītājs jautā: “Vai visi drīkst veikt lāzerkorekciju redzes uzlabošanai? Man ir 47 gadi, citi saka, ka to darīt vairs nav ieteicams. Vai ir kādas slimības, kas var traucēt šādas operācijas veikšanu?”

Atbild acu ārsts, optometrists Rets Skrickis:

Lāzerkorekciju var izdarīt arī jūsu vecumā. Pirms operācijas tiek veikti visi nepieciešamie izmeklējumi, un tad arī ārsts pateiks, vai nav kādas acu problēmas.

Papildus jau ierastajai acu izmeklēšanai (biomikroskopija, refrakcijas noteikšana, acu spiediena mērījumi, acs iekšējo daļu apskate) veic arī radzenes topogrāfiju, radzenes pahimetriju jeb biezuma noteikšanu. Pēc izmeklējumu rezultātiem var pateikt, kāda ir iespējamā operācijas prognoze.

Lāzerkorekcijas veikšanai galvenās kontrindikācijas ir acu slimības – glaukoma, katarakta, hroniski acs priekšējās daļas iekaisumi, radzenes deģeneratīvas izmaiņas jeb keratokonuss.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neieteiktu, jo es veicu šo operāciju Jūsu vecumā un ļoti nožēloju. Ārsts solīja ,ka viss būs labi , bet rezultāts nebija labs un tad ārsts pateica- nu ko tad Jūs gribiet-Jūsu vecumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+