×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Kad tiesnešus velk uz apsūdzēto sola (11)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs

Tiesnešiem pagājušais gads izvērtās pagalam neveiksmīgs, un arī šis solās būt ērkšķains. Sabiedrība rausta cilvēkus mantijās aiz amata ķēdēm, klau, kāda piķa pēc taisāt tik jancīgus spriedumus un kāpēc atsevišķas prāvošanās notiek kuriozā veidā, kā parāda TV viesbrigādes?

Reaģējot tiek “pieņemti mēri”. No tiesu zālēm biežāk padzen reportierus, lai taisnību lemtu netraucētā noslēgtībā, un Jūsu Godības kļūst aizvien nesabiedriskāki cilvēki, pēc āmen pasludināšanas aizcērtot durvis ziņkārīgo degunu priekšā un sarakstot spriedumu tik komplicēti, ka velns lasīdams nolauztu kāju.

Tiesu sistēmas augstākā priekšniecība pastiprināto interesi par trešajā varā notiekošo jau traktējusi par “raganu medībām” un interpretējusi ar plaši lietoto “politiskā pasūtījuma” konstruktu. Vēlēšanu gadā maitas politiķi ar tiesu slavas nomelnošanu pelnot popularitātes punktus. Īstenībā tiesneši esot garīgā attīstībā progresējuši un justīcijā tīri lietojami vīri, kas, izbūrušies biezās juristu skolas kladēs, abonē “Ievas stāstus”, “Atklāti par Noslēpumaino” un spriedumus dibina meistariski, balstoties uz saprašanu, zināšanu dziļumu un jutoņu. Iztiesājamās lietas tiek izlaistas caur tik pamatīgu patiesības filtru, ka ēzeļiem no malas nav jājaucas neatkarīgas tiesas darīšanās.

Tomēr ir drosminieki, kas sadūšojas apšaubīt tiesnešu sniegbaltas nevainības prezumpciju. Godājams LU Juridiskās fakultātes prof. Kalvis Torgāns nule runājis par tiesnešu pašattīrīšanās nepieciešamību. Vaira Vīķe-Freiberga no prezidenta amata augstumiem apšaubījusi sistēmas vienlaidu godaprātu, un premjers Dombrovskis izteicies par korupciju tiesu sistēmā. Ar atskaņām bija “Tiesāšanās kā ķēķis” dokumentētie atklājumi, ārzemju investori gadiem replicējuši izmisīgus saucienus pēc taisnas un ātras tiesas, savukārt daļai vietējo cilvēku neliekas, ka Bičkoviča kungs ir īstais vīrs Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietā un koloss tiesiskuma stiprināšanā.

Iespējams, latviešos skepse pret tiesu varu krājusies no veciem laikiem, kad brāļi Kaudzītes, Apsīšu Jēkabs nesaudzīgi degradējuši “Jūsu godības” par “Jūsu blēdībām”, aprādot, ka taisnību tiesā nedabon. Jūs taču atceraties precedentu, kad valsts amatpersonas mērnieka cienīgtēva kukuļošanā sodīja ne tās īstās personas, bet uz apsūdzēto sola aizvilka nabaga pilsoni Gaitiņu Teni? Kad raudošu atraitni atstāja bez maizes rieciena un mantojumu piešķīra plenderim dēlam, kurš likumu tulkiem kabatā iebāza 100 rubuļu?

Bez šaubām, tās ir literāras fantāzijas, veca profesora pārgudrība un politiķu tenkas bez pierādījumiem par šķiņķošanu tiesu varā, kamdēļ iesakņots ačgārns priekšstats par tiesu varas pērkamību un tiesneši krituši par upuriem priekšvēlēšanu andelē. Futbollaukumā visam stadionam skaidrs, ka galvenais arbitrs nopirkts un līnijtiesnesis neredzīgs (ziepēs viņus!), bet tiesu namos soģiem jāuztur briljantu reputācija, jo juridiski mazizglītota tauta nesaprot, kā tiesnesis, kāpelēdams pa pantiem un paragrāfiem, atšķir, kur govij ir aste un kur ragi, un kā likumu vaļības dēļ atļaut būvēt kuģi – uzcelt māju. Pat pirmajā instancē mantijas pielaiko juridiskiem spīdekļiem un, mazākais, romiešu tiesību doktoriem! Kancelē nekāpj no kurpnieka mācekļiem paņemtie vai ar traktormācības atestātu!

Bet nu ir gatavā šļura, kad kritiķiem no plebeju aprindām pievienojušies daži augstāki tiesneši, kas publiski ierunājušies par kolēģu kvalifikācijas pārbaudi un šaubīgo lietu auditu. Jo arī viņiem taisītie spriedumi šķiet neprofesionāli, kā tiesnesis būtu sists ar aklību vai – šausmas! – nokļuvis korupcijas valgos! Ko nu? Bičkovičam ar kolēģiju jāiet uz pārdomu istabu vai nopūtu namiņu izfunktierēt, kā mantijas nopleķotājus ar apsūdzības rakstu apvainot par meļiem, ko tūlīt uzdurs uz Temīdas asā zobena.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Kas tad ir viņu vadoņi ? Ka vada prokuratūru, KNAB, SAB… Protams, politiskie ielikteņi un vecie komunisti. Roka roku mazgā. Kāda tiesiska valsts,jāsmejas. Valsti vada liliputa banda un, tas visu izsaka. Likums un tiesa ir priekš vienkāršā nabaga, bet naudas maisiem likuma vietā ir nauda, par cik vienosies ?

 4. Gaitiņu Tenis un Bičoku Penis Atbildēt

  A kas? Visīstākā ROTĀCIJA jeb pa latviskam – padirseņu maiņa …

 5. 1) Ivaram BIČKOVIČAM pašam jāpasludina, ka viņš nav spējīgs vadīt tiesu un tādēļ demisionē, lai nejauktu gaisu;

  (2) Ivaram Bičkovičam ir jāatsakās no Latvijas pilsonības;

  (3) Visiem tiesnešiem, kuri piedalījās tiesu procesos un Eiropas Cilv;ektiesību tiesa to spriedumus atzina par prettiesiskiem – ir jāatstāj tiesu nams;

  (4) Visiem tiesnešiem, kuri tika iesaitīti procesos “Tiesāšanās kā Ķēķis” pašiem japasak – mēs nederam tiesas tiesneša amatam, atstājam tiesu.

  Tālāk – kā kādā “Veselības leksikonā” bija teikts – “tālāk tauta pati zina ko darīt.

  Tā Ivar, uz redzēšanos ārpus tiesu nama, labi?

 6. LA dzēš komentārus, kuros nav ne smakas par naida kurināšanu vai personību pazemošanau.

 7. kas viņš ir? Vai gadījumā nav Čiekurkalna bomzis?

 8. vai labs raksts? .. kas notiek Latvijas Avīzē? Atbildēt

  Šads temats būtu jātver un jārok – cik vien iespējams dziļi. Bet LA (tīmeklis un drukātā plašsaziņa) ir pārvērtusies par klaču un baumu plašsaziņu, un lēnām iet pa to pašu skuju taku , kur ir aizgājusi NRA un TV NET. Žēl, jaunie īpašnieki ir nokāvuši labu plašsaziņu, kura reiz sevi dēvēja par nacionālu un patriotisku. … LA ir neprotošas vadības rokās…. Neprot vai baidās, vai arī LA vadībai ir pieteikts – nerakt, neveidot žurnālistikas izmeklēšanu. Sī, LA, ir palikusi tik pavirša! Neviena temata – kurš ilgstoši raktu, rakstītu, lai pateiktu tautai patiesību! Neviena ilgstoša temata, raksta. Neviena! Palikuši tikai šādi – problēmai pāri pārskrienoši, neko neizsakoši raksti. Žēl, aiziet nebūtībā laba plašsaziņa, berķa pātagas dzīta…

 9. KADI TIESNESI,RAFINETI ZAGLI.MUSU TIESLIETU MINISRIS “RABARBERU DZO” LIDZIGS VECAM MERKAKIM,KAS KNAPI VAR IZDVEST SKANU.LAIKAM ,KA JAZOG ,TAD IR VEIKLS.DROSI VAR TEIKT,KA PUSI ,NO TIESNESU BANDAS,PA TIESO UZ CETRALCIETUMU,AR BICKOVICU PRIEKSGALA,GAJIENU VAR NOSLEGT AR KALMEIJERU.

 10. Saki nu vēl,ka seja nav tavs spogulis.Arī galvenajam tiesnešu ganam visādas rebes sejā atstājušas dziļus nospiedumus,bet acu izteiksme vispār neaprakstāma.

 11. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  ies nu sevi korupcijā atzīt un kur nu vel tiesāt…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+