×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Vairosim kuplas un stipras ģimenes! (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs attēls

Viena no visvairāk pēdējos gados apspriestajām tēmām ir demogrāfiskā situācija valstī. Latviešu tauta iet mazumā – jauni cilvēki labākas dzīves meklējumos turpina aizbraukt no valsts, vecie nomirst vairāk nekā jaunie piedzimst. Tūkstošiem tēvu izvairās piedalīties bērnu uzturēšanā un audzināšanā. Jaunās sievietes bieži vien dod priekšroku mājdzīvnieku audzēšanai, nevis bērnu audzināšanai. Vecmāmiņu loma mazbērnu audzināšanā senāk ir bijusi daudz lielāka nekā tagad, bet vectēvi nepieprasa saviem dēliem un mazdēliem veidot stipras ģimenes un rūpēties par jauno audzi. Tautas intelektuālie spēki nemeklē vai arī nespēj atrast un formulēt argumentus bērnu dzimstības būtiskam pieaugumam; valdība nespēj nodrošināt pietiekamu materiālu atbalstu jaunajām un daudzbērnu ģimenēm.

Kāpēc mūsu visu rangu deputāti, kārtojot ikdienas lietas, tomēr atstāj novārtā rūpes par tautas ataudzi? Būtu tikai pareizi, ja sabiedriskos pasākumos jebkurā vietā un laikā bērnu tēma dominētu.

Nāk prātā teiciens: “Katram ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek.” Plašsaziņas līdzekļu loma šajā jomā ir ļoti liela, un novēlu “LA” rādīt paraugu. Man patika “LA” 2. februāra publikācija “Simtgades bērniem – sudraba vērdiņu”.

Jānis Bērziņš Jēkabpilī

 

Red. piebilde. Pievienojam Centrālās statistikas pārvaldes uzziņu

20180213202007_1611

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Loti PAREIZS un VAJADZIGS raksts !
  Kapec etnisko latviesu skaita KRITISKA SAMAZINASANAS / latviesu tautas DEMOGRAFISKA
  KRIZE nav Latvijas valdibas un Saeimas PRIORITATE NR. 2. — tulit pec valsts AIZSARDZIBAS
  vajadzibam – tas ir 2% no IKP pieskirsanas valsts budzeta NATO minimalam prasibam ?????
  Kapec Igaunijas valdiba var pieskirt TRIS reizes lielakus pabalstus JAUNAM IGAUNU GIMENEM ???
  Tapec ari gandriz katru gadu Igaunija JAUNDZIMUSO un miruso skaits ir lidzigs — daudzus
  gadus JAUNDZIMUSO skaits pat PARSNIEDZ miruso skaitu !!!!
  Vai latviesi spej MAZAK ???
  Vienigi NACIONALA APVIENIBA (NA) Latvija cinas par LATVIESU TAUTAS dziva speka palielinasanu!
  Atceresimies to balsojot par nakamo Saeimu !!!!
  Lai Dievs sveti LATVIJU un LATVIESU TAUTU !!!!!

  Vidzemnieks

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+