Latvijā
Rīga

Vairums Rīgas iedzīvotāju dzīvo 21.gadsimtam neatbilstošā vidē0


Gvido Princis.
Gvido Princis.
Foto: LETA

Vairums galvaspilsētas iedzīvotāju dzīvo 21.gadsimtam neatbilstošā vidē, intervijā Latvijas Radio pauda Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Viņš paskaidroja, ka liela daļa iedzīvotāju dzīvo daudzdzīvokļu mājās, kas būvētas pirms 40 un vairāk gadiem un nav piedzīvojušas kompleksu renovāciju.

Pēc viņa paustā, šīs ēkas nav piemērotas tām vajadzībām, lai dzīvokļu, māju īpašnieki justos komfortabli, tērētu pēc iespējas mazāk šo īpašumu uzturēšanai un vairāk enerģijas veltītu tam, lai būtu aktīvi sabiedrībā, iesaistītos uzņēmējdarbībā un tamlīdzīgi.

“Pilsētvide neatbilst tam, lai mēs šodien būtu radoši, efektīvi un labi justos,” viņš secināja.

Princis uzsvēra, ka jau šobrīd iedzīvotāji saskaras ar virkni izaicinājumu, lai atjaunotu savus īpašumus, piemēram, ar projektu “iesprūšanu”.

Viņaprāt, pilsētai un arī valsts pārvaldei būtu aktīvi jāiesaistās šī jautājuma risināšanā. Par iedvesmojošu piemēru viņš nosauca Valmieru, kurā tiek būvēti īres mājokļi.

Rīgas gadījumā, viņaprāt, primāri būtu jādomā par esošā dzīvojamā fonda atjaunošanu. Turklāt, pēc viņa teiktā, pilsētā ir arī tukši, slikti apsaimniekoti īpašumi, kuriem ir potenciāls.

Kā uzsvēra arhitekts, starptautiskā pieredze rāda, ka pilsētu atbildība ir šis plānošanas aspekts – tai ir jāplāno mājokļu rajoni, kā tiem labāk transformēties, kādām funkcijām jānāk klāt. Tikmēr valsts pusei būtu jāveido ekonomiski iekļaujošu vidi.

“Ir jākoncentrējas uz urbānistiku, plānošanu, jārada vīzijas koncepti, kur tas ir nepieciešams,” viņš sacīja.

Princis arī sprieda, ka, iespējams, būtu jāpaplašina apsaimniekošanas kompāniju pilnvaras, kas varētu iedzīvotājiem piedāvāt kādas vīzijas.

Kā vēstīts, ceturtdien notiks Rīgas pilsētas arhitekta biroja organizēta starptautiska populārzinātniska konference “Ceļā uz pieejama un daudzveidīga mājokļa programmu Rīgā”, kurā diskutēs par iespējām izvairīties no mājokļu pieejamības krīzes Rīgā.

Saistītie raksti

Konference pulcēs gan vietējos, gan starptautiskos pilsētplānošanas, arhitektūras, būvniecības un citu saistīto un radniecīgo nozaru ekspertus.

Konferences laikā tiks apspriesta un analizēta šī brīža situācija mājokļu jomā no pieejamības un kvalitātes viedokļa gan Rīgā, gan kopumā Latvijā, apskatīti labākie Eiropas piemēri un meklētas iespējas veidot un pilnveidot ilgtspējīgu mājokļu programmu un politiku Rīgas un visas Latvijas kontekstā.

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Latvijā
“Pēc 40 gadiem mani palūdza šo grāmatu atvest uz dzimteni.” Rudoviču dzimtas atklājumi
13 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 8
16 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Pirmā reakcija – šoks.” Sievieti uz ielas pārsteidz veiksmīgs gadījums
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Septīto gadu pēc kārtas decembra laikapstākļi atklāj interesantu tendenci
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits varētu sarukt uz pusi
51 minūtes
LE
LETA
Sports
Balcers rezultatīvs desmitajā spēlē pēc kārtas, atkārtojot komandas rekordu
34 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Toksiskā dārza augļi 1
1 stunda