×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Vakuumizolācijas paneļi

Foto-Flickr/james.thompsonFoto-Flickr/james.thompson

“Pastāstiet par vakuumizolācijas paņeļiem! Vai tos var izmantot mājas siltināšanai?”
Pēteris Līvānos

 

Moderns siltumizolācijas materiāls ir ugunsdrošie vakuumizolācijas paneļi, kurus piepilda ar porainiem silikātu materiāliem: stikla šķiedru, polistirola un poliuretāna putām vai silīcija oksīda pulveri. Ārējo paneļa apvalku veido vairāki plāni audumam līdzīga pārklājuma slāņi kopā ar alumīnija foliju. Materiālam lieliska siltumvadītspēja (1 cm biezs pārklājums nodrošinot līdzvērtīgu siltumpretestību kā 10 cm putuplasta), kas ļauj izolācijas slāņa biezuma samazināt apmēram 5 – 10 reizes, salīdzinot ar tradicionālajiem materiāliem. Paneļu siltumizolācijas spēja ir pietiekama, lai 4 cm biezs slānis izpildītu vairumā valstu būvnormatīvos noteiktās prasības. Izmantojot šo materiālu, jāizvairās vienīgi no termisko tiltu veidošanās, kas var rasties savienojumu vietās.

Vakumizolācijas paneļi ir efektīvs siltumizolācijas materiāls, jo īpaši iekštelpās, kur ir svarīgi saglabāt iepriekšējos izmērus. Tomēr tam ir viens būtisks trūkums – tas ir ļoti trausls un jutīgs pret mehānisko iedarbību, bet paneļa kalpošanas laiks ir tieši atkarīgs no iekšējā vakuuma saglabāšanas. Tikko panelis ir bojāts, siltumizolējošās īpašības samazinās, un ar laiku var būt nepieciešama visas izolācijas atjaunošana.

Pašlaik vakuumizolācijas paneļus izmanto tikai specifiskiem darbiem, jo privātmāju iekštelpu vai ārsienu masveida siltināšanai šis materiāls pagaidām ir pārāk trausls. Tomēr to siltumizolācijas īpašības ir izcilas, tāpēc atliek vien nākotnē sagaidīt izturīgākus paneļus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+