Latvijā
Novados

Valcēniešus aicina dāvināt peoniju stādus; uz Latvijas simtgadi taps krāšņa dobe 0

Publicitātes foto

Valkas novada iedzīvotāji aicināti dāvināt lakstveida (parasto) peoniju stādus Valkas centrā esošo puķu dobju papildināšanai un apstādīšanai par godu Latvijas simtgadei.  
 
Pašvaldībā radusies iecere apstādīt Valkas centrā jau esošās puķu dobes ar lakstveida un kokveida peonijām, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu priecāties par košām un ziedošām puķu dobēm ilgāku laiku! Kokveida peonijas pašvaldība iegādāsies no stādaudzētāja un dārzkopja Māra Lindes. Savukārt lakstveida peonijas stādus aicināts ziedot ikviens, kas vēlas papildināt  apstādījumus, tā radot prieku gan sev, gan apkārtējiem. 

Ideja par iedzīvotāju rosināšanu piedalīties esošo puķu dobju papildināšanā ar peonijām radusies pilsētas dārzniecei Ilonai Krastiņai, kura vairākus gadus aktīvi darbojas pilsētas dobju apstādīšanas un sakopšanas darbos.     

Iecerēts saziedotos stādus iestādīt četrās esošajās dobēs: ziemciešu dobē pret Valkas – Lugažu ev. luterisko baznīcu, hortenziju dobē (Rīgas ielā 16), Rīgas/Raiņa skvēra dobē un puķu dobē Beverīnas ielā 3. Lai īstenotu iecerēto, ļoti ceram uz iedzīvotāju atsaucību un lūdzam ziedot lakstveida peonijas: rozā – 11 stādus, sarkanās – 11 stādus un baltās – 17 stādus!  
     
Iedzīvotāji aicināti dāvināt peoniju stādus līdz 15. septembrim, iepriekš sazinoties ar pilsētas dārznieci Ilonu Krastiņu pa tel. 27110840 vai rakstot e-pastā ilona-krastina@inbox.lv.

Domājot vienu soli uz priekšu, t.i. par 2018. gada pavasara Lielo talku, Ilonai radusies ideja par vēl vienas vietas sakopšanu un apstādīšanu. Dārznieces redzējums ir par Tālavas/Parka ielas apstādīšanu ar ceriņu krūmiem, lai iebraukšana Valkā no Ērģemes puses arī sagādātu prieku, aromātu un krāšņumu. Tāpēc iedzīvotāji aicināti padomāt, vai kādam ir iespēja dāvināt sarkano, balto, rozā un zilo ceriņu krūmu stādus. Kā arī sniegpulkstenīšus un sniedzītes, kurus ar talcinieku palīdzību varētu stādīt Lugažu laukuma parkā!
         
Protams, iedzīvotāji aicināti izteikt savas domas par to, kādas puķu dobes, ar kādiem košumkrūmiem un ziediem vēlētos redzēt Valkā, lai pilsēta paliktu aizvien košāka, ziedošāka un pievilcīgāka, kā arī ikviens brīvprātīgais rudenī aicināts nākt palīgā īstenot iecerēto un palīdzēt iestādīt esošajās dobēs kokveida un lakstveida peonijas.
 

LA.lv