×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Valdības sēdes rīkošana Liepājā izmaksājusi vairāk nekā 3000 eiro (5)

Foto - liepajniekiem.lvFoto - liepajniekiem.lv

Valdības sēdes rīkošana Liepājā trešdien izmaksājusi vairāk nekā 3000 eiro, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Papildu izmaksas aptuveni 2500 eiro apmērā radījusi skaņu aprīkojuma un video tehnikas īre, lai nodrošinātu tiešraidi un sēdes ierakstu video arhīvam. Bet gandrīz 900 eiro samaksāts par telpu un cita aprīkojuma īri.

Šajās izmaksās nav iekļauti tēriņi degvielai, ko sedz katra ministrija. Taču, kā skaidro Valsts kancelejā, ministriem būtu jādodas uz Liepāju jebkurā gadījumā, jo Liepājā trešdien notiek Ministru kabineta balvas pasniegšanas ceremonija, kas aizvadītajos gados tiek rīkota reģionos.

2007.gada sākumā uz valdības sēdi Valmierā pulcējās ministri Aigara Kalvīša vadībā. Vidzemnieku interese par sēdi bija tik liela, ka pietrūka sēdvietu. Ministri ar darba kārtības izskatīšanu tika galā nepilnās divās stundās, un premjers ar sēdi bija apmierināts. “Katrā ziņā domāju, ka šis pirmais mēģinājums izdevies,” toreiz atzina Kalvītis.

Kalvītis bija iecerējis rīkot šādas sēdes arī turpmāk, taču ne viņš, ne visi nākamie premjeri valdības izbraukuma sēdes kādā no reģioniem līdz šim tā arī nebija rīkojuši.

Bijusī premjerministre Laimdota Straujuma (V) uzskata, ka izbraukuma sēdes ir lietderīgas vien tad, ja tās nav formālas.

“Te ir jāskatās, ko izskata un vai tā nav formāla. Formāla – tur nav jēgas, bet, ja izskata pēc būtības jautājumus, iespējams, kas saistās ar reģiona attīstību, tad tas ir, manuprāt, atbalstāmi,” vērtēja politiķe.

Vaicāta, vai savā laikā neredzēja pamatu, ka būtu lietderīgi izbraukt ārpus Rīgas, Straujuma atzina, ka neredzēja, turklāt tajā laikā arī bija Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē un dažādi citi darbi, tāpēc bija grūti domāt par tādām izbraukuma sēdēm.

Savukārt Edgars Zalāns, kurš bijis pašvaldību lietu ministrs trīs valdībās, jēgu doties ārpus valdības ēkas nesaskata. Izbraukuma sēdes, viņaprāt, nav nekas vairāk kā ministru ekskursija.

“Īpaši jēdzīgi tas nav. Man liekas, mūsdienās, kad katram internets ir kabatā ar telefonu un katrs var iepazīties ar valdības sēdi, ar tās darba kārtību un patiesībā skatīties internetā, šādam izbraukumam racionāla izskaidrojuma nav. Ja ministri grib aizbraukt ekskursijā uz Liepāju – tā ir skaista pilsēta – un it kā tuvāk iepazīties ar tās problēmām, tad droši vien, ka tā arī jāsaka. Saukt to par tādu valdības sēdi, tas tā ir nedaudz jocīgi,” vērtē Zalāns.

Bijušais pašvaldību lietu ministrs šaubās, vai tikai tāpēc, ka ministri ir sapulcējušies Liepājā, viņi spēs sekmīgāk risināt kurzemnieku problēmas.

Tikmēr politologs Ivars Ījabs uzskata, ka valdībai ir jāizmanto iespēja sēdes rīkot ārpus galvaspilsētas. Un, viņaprāt, nebūtu pareizi aprobežoties tikai ar Liepājas apmeklēšanu, kur pie varas ir premjera pārstāvētā partija.

“Pati iespēja aizbraukt kaut kur valdībai parunāties ar cilvēkiem un kaut kādā ziņā arī nodemonstrēt to valdības darbu, un iepazīties ar vietējo situāciju ir noteikti jāizmanto. Protams, ir jautājums par paritāti. Vai tagad ir ieplānots tādā veidā apbraukāt visas šāda līmeņa pilsētas? Citādāk kāds varētu uzdot jautājumu, vai gadījumā tas nav iecerēts tā, ka tiek braukts uz Liepāju gluži vienkārši tādēļ, ka Ministru prezidents, kā zināms, ir ievēlēts no Liepājas partijas,” vērtēja Ījabs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Varbūt ātrāk tādā vīzē sagaidīsim mēs beidzot Eiropas progresīvos nodokļus,atraitņu pensijas un slimokases! Jo tik pat labi mēs varam teikt,ka mūsdienās nav vajadzīgi arī
    daudzie ministriju specializētie atašeji,Zalāna kungs,kas vienā pašā Zemkopības ministrijā ir pieci! No algas paaugstinājuma taču neatteicāties?

  2. Sīkums,ja vien ir atbilstošs rezultāts!

  3. Kartejo reizi masu mediji megina skalot tautai smadzenes sakot jau ar raksta virsrakstu,tikai padoma,vairak ka 3000 eiro.Cik nopelnija skribents?

    • Tēriņi bija , bet varbūt arī vietējiem , uzņemot un apkalpojot politiskos tūristus no Rīgas , bija neliels ienākums un darbiņš . Protams , no nodokļiem apmaksāts.

  4. Tas viss ir jauki, ja prātā nebūtu vecā paruns: “Kapeiku netaupīsi , pie rubļa netiksi”. Lieljukša līgaviņa arī fonā. Kā viņa teica: “Lai nav viena veida ienākumi…” Nez’ vai padomju laika radiste arī bija līdz, lai dežūrētu pie ieejas zālē?
    Kā jau teicu, tas viss ir jauki, vienīgi man nepatika viena lieta, vārdi, kurus Vējoņa kungs teica rīta ziņu intervijā LTV 1: ” .. valdība mēģina domāt…” Nākošajā gadā mums esot starptautiskajām institūcijām jāatdod 1 miljards, bet valsts parāds valsti stādot uz kritiskas robežas, tā ziņas. Bet kopumā, man premjers patīk, runā bez “ē” un “bē”, tātad zina, ko grib un to arī runā… Kā Ušakova kungs teica: “Priecāsimies par to, kas mums ir. Paldies Latvija!” Nu, daudziem nē, bet daļai jau arī ir un pieliek vēl un vēl… Jaukus svētkus, bet atcerēsimies, ka daudzi nevar samaksāt ne veselības aparūpi, ne uzturu bērniem…

Draugiem Facebook Twitter Google+