Kultūra
Māksla

Valmierā atklās Aivara Vilipsōna izstādi 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Piektdien, 9.septembrī, plkst.16 Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās Aivara Vilipsōna personālizstādi “Ō”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Ar mākslinieku, kurš ir grafiķis, tēlnieks un gleznotājs, izstādes laikā paredzēta tikšanās, kuras laiku izsludinās atsevišķi.

“Absolūti perfekti pārvalda emocionāli tēlaino līniju ritmu, gaišo un tumšo laukumu konsekvences grafiskajos darbos. Pārsteidzoši asprātīgi un savdabīgi ir mākslinieka gleznu kompozīciju un kolorītie risinājumi. Tēlniecības trīsdimensiju kompozīcijas veidotas bronzā un granītā. Darbiem raksturīga augsta plastiskās valodas kultūra, smalki niansēta forma,” par Vilipsōnu izteicies profesors Bruno Strautiņš.

Mākslinieka popularitāte nav dzisusi, tā pieaug, un Vilipsōnam nepietrūkst izdomas “burbuļojošo katlu turēt karstu”. Tiesa, viņa dzīvesveids un sīkpilsoņu kairinājums vairāk saistīts ar mākslinieka paša piegriezto un līdz pilnībai izkopto Āksta ietērpu, ko viņš nēsājis ar apskaužamu eleganci.

“Jauninājumi uztverē un atveidē, manuprāt, ļauj saredzēt, ka mākslinieks no dzīves baudītāja, skaistuma cildinātāja, romantiķa pārtapis par dzīves analizētāju, pieredzes sūro atziņu komentētāju, brīdinātāju. Loģisks attīstības ceļš, ko ne katrs var un uzdrošinās iet. Varam arī pieņemt, ka Vilipsōnam vienkārši patika sengrieķu cilmes vārda oriģinālrakstībā garumzīme “O” burtam,” sacījusi mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Izstāde būs skatāma līdz 1.oktobrim.

Saistītie raksti
LA.lv