×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2016
Drukāt

Valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem “Swedbank” pērn finansējusi 470 mājokļu iegādi (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem 2015.gadā “Swedbank” finansējusi 470 mājokļu iegādi.

“Swedbank” pērn parakstīja 470 līgumus par mājokļa aizdevumiem ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” galvojumu, kas ļāva izsniegt hipotekāros kredītus par kopējo summu 27 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja bankas pārstāve Vineta Savicka.

“Swedbank” atzīst, ka dalība “Altum” programmā, kas nodrošina valsts atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, ievērojami palielinājusi mājokļu pieejamību reģionos un vairojusi pieprasījumu pēc dzīvokļiem un privātmājām arī ārpus Rīgas.

Kā ziņots, mājokļu galvojumu programma tika sākta 2015.gada janvārī. Programmas īstenošanā iesaistījušās sešas komercbankas – “Citadele”, “SEB banka”, “Swedbank”, “Nordea” banka, “DNB banka” un “ABLV Bank”.

Ģimenēm, kuras vēlas saņemt aizdevumu mājoklim ar valsts atbalsta programmas galvojumu, jāvēršas komercbankā, kas ar “Altum” noslēgusi līgumu par piedalīšanos programmā. Aizdevumus ģimenēm izsniedz komercbanka, savukārt “Altum”, izvērtējot pieteikuma atbilstību Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem, sniedz aizdevumu galvojumus komercbankām.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē – 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro, ja ģimenē ir viens bērns, 15%, bet ne vairāk kā 15 000 eiro, ja ģimenē ir divi bērni, 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro, ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

“Altum” dati rāda, ka 2015.gadā kopumā atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem piešķirti 1272 galvojumi par 7,9 miljoniem eiro. Ar programmas galvojumiem komercbankas izsniegušas hipotekāros kredītus 68 miljonu eiro apmērā.

Aizdevumiem Rīgā piešķirti 565 galvojumi jeb 44% no kopējā galvojumu skaita, Pierīgā piešķirti 18% jeb 224 galvojumi, bet pārējie galvojumi piešķirti reģionos. No pilsētām ārpus Rīgas daudz ģimeņu atbalsta programmu izmantojušas Jelgavā, tur sniegti 64 galvojumi. Ventspilī sniegti 24 galvojumi, Jūrmalā – 23, Valmierā – 19, Daugavpilī – 18, Rēzeknē – desmit.

Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, ir kopumā 1893 bērni.

“Altum” dati rāda, ka 9% jeb 109 galvojumi piešķirti mājokļa iegādei ģimenēm ar trīs vai vairāk bērniem, 31% jeb 398 galvojumi – ģimenēm ar diviem bērniem, bet 60% no visiem galvojumiem jeb 765 galvojumi piešķirti ģimenēm ar vienu bērnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šim virsrakstam vajag pievienot / Nolikto atslēgu princips, vai iespējas!

    Pēdejā laikā un te nesen uz Valentīna dienu reklamēja ibio, Laulību gredzenu pirkšanu! Nu tik tagad visi precēsies un skries gredzenus pirks! reklāmas portālos ir tagad arī kautkur. Un šī bilde ļoti noderīga pie Nolikto atslēgu gadījuma! Kad Ģimenes dzīve ir Galīlā D, jo abi precētie nevar sev elementārām vajadzībām naudu nopelnīt! Tagad te reklamē, Pūš Pīlītes, ka 470 dzīvokļus ir palīdzēts iegādāties! Baigie Labdari! Es saprotu Brīvā latvija varētu lepoties, Vai tā pati Swedbanka, ka viņi no savas Peļņas ir uzbūvējuši Entās dzīvojamās mājas un 470 Ģimenēm/Latviešu Ģimenēm, vai krievu/Latvijas pilsoņiem ir iedoti šie dzīvokļi par Brīvu! Lūk, ar šādu Labdarību varētu sevi reklamēt un kladzināt uz visiem stūriem, ko Latvijas iedzīvotāji/Pilsoņi, Patrioti ir saņēmuši no valsts! Bet Galvenais! Jūs Lohi, tur l’ēmēji, Saemā, Vadošajās partijās, Jūs Dzemdējiet ekonomisko attīstību Latvijā! lai cilvēkiem būtu kur strādāt! Un kur nopelnīt tos 1000-1500 euro uz rokas! Strādniekiem, vidēja līmena Latvijas pilsoņiem!
    Bet nevis šīs 470 Ģimenes Pagrūzt zem garām braucoša kravas vagonu volciena! Pameta, kā sunim kaulu! Mākleri beidzot ilgi gaidīto Varku saņēma un tā pati banka arī! Peļņa garantēta! Jo kredīti Mums ir jāatdot! ibio. Un tagad Šiem lielākai daļai, nekustamo īpašumu saimniekiem ir jātrīc un jādreb! Kur nopelnīt naudu? Vai rīt darbs būs? Vai kautkas krasi nemainīsies visā, Nu nekādā Ekonomiskajā situācijā Latvijā! Vai nevajadzēs tomēr braukt prom, uz EU spējīgām zemēm un pelnīt naudu, lai varētu samaksāt elementāros maksājumus! Un tas muļķis Antons vēl Leduskapi, ve;las mašīnu, datoru uz kredīta paņēmis. Un tas viss ir jāmaksā! Aizdomājieties par šo visu Murgaino, Pazemojošo ikdienu Latvijā, priekš Mums Latviešiem!!! Un Partijas ir jādzenā ar sūdainu mietu, lai Ceļ augšā, būvē Latvijas ekonomiku! Kas arī būs skābeklis visam elementāram!

  2. divas dāmas.māte ar meitu.kopējie ienākumi pēc nodokļiem 1000 e. divi nepilngadīgi bērni….nep saulīt.katrai uz rokas vismaz 650 un tad runāsim.amati labi.garantijas utt,bet nep saulītes.vajadzēja vien 29000e.lai ieskrienās swedb…….

  3. Cik ir atnjemti ieprieksheejos gados???

  4. Neviena laba nodoma tur nav jebkurā gadījumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+