×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. augusts, 2013
Drukāt

Valsts kasei gatavošanās eiro ieviešanai izmaksās 390 000 latu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Līdz šim Valsts kase, gatavojoties eiro ieviešanai, iztērējusi jau aptuveni 100 000 latu, bet kopējās eiro ieviešanas izmaksas varētu sasniegt 390 000 latu, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Attiecībā uz eiro ieviešanu lielākā Valsts kases darbu daļa ir saistīta ar informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmām. Sagatavošanās darbs pārejai uz eiro tika sākts jau pietiekami sen – pagājušajā gadā, protams, potenciālajai eiro ieviešanai Valsts kase sāka gatavoties vēl agrāk, uzreiz pēc tam, kad valdība noteica termiņu, kurā Latvijai jāievieš eiro, informēja Āboliņš.

“Lielākie izaicinājumi ir novest līdz galam pietiekami sarežģītos procesus, kas saistīti ar IT sistēmām. Ļoti daudz jau ir paveikts, un patlaban ir zināma komforta sajūta, taču līdz gada beigām vēl ir diezgan nopietns darbs, ko darīt,” sacīja Āboliņš.

Viņš skaidroja, ka lielākā un sarežģītākā no IT sistēmām, kas ir jāpielāgo eiro ieviešanai, ir “SAP” budžeta plānošanas un izpildes sistēma. Jāpielāgo arī citas sistēmas, tai skaitā e-kase, e-pārskati un citas sistēmas. Valsts kase IT sistēmu izstrādei un uzturēšanai iepriekš ir pirkusi ārpakalpojumus, tāpēc arī šo sistēmu pielāgošanai eiro ieviešanai iepirkuma procesā ir piesaistīti ārpakalpojumi.

“IT sistēmas nekad nav 100% gatavas, vienmēr pastāv kādi riski vai kādas pilnveidojamas lietas, bet katrā gadījumā droši var teikt, ka pēc eiro ieviešanas Valsts kase strādās un maksājumi tiks izpildīti,” piebilda Āboliņš.

Kā ziņots, Latvija 2014.gadā kļūs par 18.eirozonas dalībvalsti.

Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdz šim Latvijas Bankas apstiprināto oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu. Par 100 latiem pēc eiro ieviešanas to īpašnieks saņems 142,29 eiro, par 1000 latiem – 1422,87 eiro, par 10 000 latu – 14 228,72 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+