×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

“Valters un Rapa”: Latvijā joprojām pirktākās ir bērnu grāmatas

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Latvijā joprojām pirktākais grāmatu segments līdzīgi kā pērn ir bērnu grāmatas, bet tām seko daiļliteratūra, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas pārstāve, grāmatu un kancelejas preču tirgotāja “Grāmatu nams “Valters un Rapa”” valdes locekle Iveta Ozola.

“Līdzīgi kā pagājušajā gadā pirktākās ir bērnu grāmatas un tad seko daiļliteratūra. Ja kādreiz lielākais pieprasījums bija pēc izziņu literatūras, tad tagad visu var atrast internetā un tas samazina šo segmentu,” teica Ozola.

Viņa arī norādīja, ka pieprasījums pēc bērnu grāmatām ir skaidrojams ar to, ka vecāki un vecvecāki nereti spēj ekonomēt uz pašiem paredzētiem pirkumiem, taču bērniem nespēj atteikt, it sevišķi, ja tās ir grāmatas, kurām ir arī izglītojoša funkcija.

Pēc Ozolas teiktā, cilvēki labprāt pērk gan tulkoto daiļliteratūru, gan arī oriģinālliteratūru. “Pagājušajā gadā tika izdoti ļoti veiksmīgi oriģinālliteratūras darbi. Oriģinālliteratūru ļoti labi pirka un šis gads arī ir iesācies diezgan veiksmīgi,” viņa sacīja.

Latvijas Grāmattirgotāju asociācija dibināta 1993.gadā. Asociācijas mērķi ir veicināt un popularizēt grāmatniecības nozari un tās attīstību Latvijā, pārstāvēt savu biedru intereses attiecībās ar sabiedrību, likumdevējiem, izpildvaru, citām organizācijām un iestādēm, kā arī veidot sistemātisku dialogu ar likumdevēju un valsts varas pārstāvjiem, sekmējot likumdošanas uzlabošanu un pilnveidošanu grāmatniecības nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+