Vardarbība pret bērnu būs arī smēķēšana viņa klātbūtnē 0

Parlaments ceturtdien otrajā lasījumā atbalstos grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā (BTAL), tostarp atbalstīja pret bērnu vērstās fiziskās vardarbības termina paplašināšanu, tajā iekļaujot arī bērna pakļaušanu tabakas dūmiem, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Otrajā lasījumā grozījumi atbalstīti vienbalsīgi. Priekšlikumus trešajam galīgajam lasījumam iespējams iesniegt līdz 9.maijam.

Likuma grozījumos piedāvāta vardarbības definīcija, kuras līdz šim BTAL nebija, nosakot, ka vardarbība ir visu veidu fiziska vai emocionāla cietsirdība, seksuāla vardarbība, nolaidība vai cita izturēšanās, kas apdraud vai var apdraudēt bērna veselību, dzīvību, attīstību vai pašcieņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat paplašināta fiziskas vardarbības definīcija, paredzot, ka fiziska vardarbība ir bērna veselībai vai dzīvībai bīstams apzināts spēka lietojums saskarsmē ar bērnu vai apzināta bērna pakļaušana kaitīgu faktoru, tostarp tabakas dūmu, iedarbībai.

Līdz šim par fizisku vardarbību tika uzskatīts tikai apzināts spēka lietojums saskarsmē ar bērnu jeb sišana. Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule iepriekš norādījusi, ka, pieņemot jauno fiziskās vardarbības definīciju, būs iespējams vērtēt daudz plašāku faktoru klāstu, traktējot to kā vardarbību.

Galvenās vardarbības pazīmes būs definētas piedāvātajā vardarbības definīcijā. Tāpat likumprojektā definēti bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, speciālistu kompetence bērnu tiesību jautājumos, aprakstīta psihologa atzinuma tiesai sniegšana, precizēta aprūpes nodrošināšanas bērnam pēc vecāku lūguma definīcija un ieviesti vairāki citi grozījumi.

Latvijas Ārstu biedrība bija iesniegusi priekšlikumu definēt smēķēšanu bērna klātbūtnē kā vardarbību, kas būtu krimināli sodāma, ja smēķētājs būs persona, no kuras bērns ir materiāli vai citādi atkarīgs. Savukārt, ja smēķētājs būtu cita persona, tai varētu piemērot administratīvo atbildību. Tieslietu ministrija gan savā atzinumā bija norādījusi, ka šāds regulējums un sods būtu nesamērīgs.

Paredzams, ka likumprojektā iekļautās normas pilnvērtīgāk nodrošinās bērnu tiesību ievērošanu atbilstoši ANO Konvencijai par bērna tiesībām.

Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts pērnā gada maijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.