×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Juka Rislaki: Vasara bez jaunā (devītā) viļņa? (9)

jaunais_vilnis3

Vai nav pēdējais laiks ar godu un stingru mugurkaulu izlemt “Jaunā viļņa” likteni, jo tā nav tikai Jūrmalas problēma? Otra iespēja ir nogaidīt, lai Krievijas muzikālais šovs varena skandāla pavadījumā tiktu atcelts vasarā. Var notikt tā, ka Latvijas Ārlietu ministrija atsaka vīzas tām estrādes zvaigznēm, kuras viskaismīgāk atbalstījušas Putina šovinistisko politiku. Turklāt nav zināms, kādas starptautiskās sankcijas atkarībā no savas rīcības vēl var sagaidīt Krievija.

Pavisam droši var apgalvot, ka Latvija “Jaunā viļņa” dienās iegūs īpaši nelāgu slavu, jo Krievijas prezidents droši vien atkal nosūtīs uz Jūrmalu (vai Rīgu) savu sveicienu. Pēc tā atskanēs grandoši aplausi, un visi klātesošie piecelsies kājās.

No Latvijas viedokļa raugoties, “JV” var sagādāt arī jaunu problēmu, jo no festivāla notikuma vietas uz NVS valstīm un arī pa Latvijas teritoriju tradicionāli notiek TV tiešraide, kuras saturs nav ietekmējams. Tas var kompromitēt Latviju un dot labu iespēju dažādām provokācijām – ne tikai apgānot Latvijas himnu, kā tas noticis iepriekšējos gados.

Saprotu, ka uzņēmēji ir norūpējušies par saviem ienākumiem. Tomēr, ja šo putinistu un neskaidro biznesmeņu orģijas šogad un varbūt arī turpmākos gados tiktu atceltas, tas modinātu cerību, ka uz Jūrmalu atbrauktu arī tādi krievu kultūras darbinieki un tūristi, kuri neatbalsta Putina spēka politiku.

Cerība tiešām ir, jo Dzintaru koncertzāles jaunais valdes priekšsēdētājs Guntars Ķirsis izteicies, ka domājot par patiesi starptautiskiem un demokrātiskiem mūzikas festivāliem, uz kurieni labprāt atbrauktu “parastie” cilvēki no Rietumiem un Austrumiem – tādi, kuri nebrauc šurp lielīties ar saviem sakariem, varu un maka biezumu. Tomēr lēmums par jaunā (devītā) viļņa ietekmi uz Latvijas tēlu un drošību ir to politiķu un ierēdņu rokās, kuri par šiem jautājumiem atbild valsts un sabiedrības priekšā. Tāda vismaz ir demokrātisku un tiesisku valstu prakse.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Русски свини

 2. Pēdējais laiks ir atzīt, ka ļoti ielaistas slimības parasti ir neārstējamas. Varbūt vēl nav par vēlu?

 3. Tas būtu kauns Latvijai, ja “jaunais vilnis” notiktu. Baidos gan ka politiķi un ierēdņi, no kuriem tas atkarīgs, kārtējo reizi vāvuļos: šos TE “kultūras” pasākumus nevar ŠĀDI TE saistīt ar ŠO TE politiku ut.t.

 4. Timing is everything!!!….pratigs aicinajums…..viss ir tikai ierednu -politikanu rokas….Latvijai ir jaattiras no Impotences un Paralizes.

  Lai labi dzivotu,vajag domat,ne tikai stradat.Jurmalai ir jaatgriez laba slava…kamer nebusi pakritis,nevienu Neuzklausis!.
  Ronalds Reigans/USA/ ir
  bijis talredzigs valsts galva…..valdiba rada problemas-tautai jaatrisina.
  Cik trapigi pateikts!!!!!

 5. Paldies, Juka!!!

 6. Juka ir lielāks latvietis nekā mūsu t.s. nacionālisti.

 7. Kāpēc par Latvijas tēlu uztraucas soms,bet paši latvieši klusē?Vai tiešām dēļ sviestmaizes gatavi notupties četrāpus,un novilkt bikses “procedūrai”?

 8. Bet kam valdiba butu tads stingrs mukurkauls? Lai atsaucas. Gaidam! Pedejais laiks!

 9. Sen jau bija jāpasaka Krievijas postpadomju estrādes “zvaigznēm”, ka Latvija nav nekāda cūkkūts un turpmāk savus sveicienus Putins var sūtīt saviem salašņām uz Krimu.

Draugiem Facebook Twitter Google+