×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Vasiļonoks lepns par pirmo zelta medaļu

Latvijas jaunais hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks ir lepns, ka spējis Latvijai sagādāt pirmo zelta godalgu spēļu vēsturē.

Kā ziņots, ceturtdien Vasiļonoks triumfēja individuālajā spēles elementu meistarības konkursā.

“Nemaz nezināju, ka šī ir Latvijas pirmā medaļa vēsturē,” pēc sacensībām stāstīja Vasiļonoks. “Esmu lepns, ka Latvija beidzot to paveica.”

Vasiļonoks vairākās intervijās pēc sacensībām atzina, ka nespēj aptvert notikušo.

“Man šķiet, ka tūlīt uzsprāgšu. Pagaidām vēl neapjēdzu, ko esmu izdarījis. Ir nenormāls prieks,” latvietis teica intervijās.

Tāpat Vasiļonoks slavēja Jaunatnes olimpiskās spēles, stāstot, ka pasākums ir lielisks.

“Ar konkurentiem pirmoreiz satikos kvalifikācijas sacensībās Somijā, bet domāju, ka paliksim draugi ilgu laiku,” atzina Vasiļonoks. “Tāpat noteikti vēlos redzēt šo disciplīnu arī citās olimpiskajās spēlēs, lai redzētu, kā citiem puišiem veiksies.”

Kā ziņots, izšķirošajās cīņās astoņi sportisti sacentās hokeja laukuma apskriešanā uz laiku, metienu precizitātē, slidojuma veiklumā, metiena ātrumā, piespēļu precizitātē un ripas kontrolē.

Latvijas sportists bija pārliecinoši labākais spēcīgākā metiena disciplīnā, bet ātrākā apļa, veiklības un ripas kontroles sacensībās viņš spēja iekļūt finālā.

“Metienu un piespēļu precizitātē, kas parasti ir mūsu stiprā puse, šoreiz nebijām tie labākie, laikam uztraukums patraucēja,” turnīra gaitu analizēja Vasiļonoka treneris Ģirts Ūdris. “Savukārt saņēmāmies tajos vingrinājumos, kuros iepriekš īpaši neizcēlāmies. Saņēmās puisis un uzvarēja.”

Vasiļonoks finālā sacentās ar sportistiem no hokejam eksotiskām zemēm – Japānas, Ungārijas, Ķīnas, Nīderlandes, Jaunzēlandes, Horvātijas un Slovēnijas.

Šī Latvijai bija trešā godalga pirmajā Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs – iepriekš otro vietu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet trešā bija cita kamaniņu braucēja Ulla Zirne.

Pavisam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs piedalās vairāk nekā 1000 sportistu no 65 pasaules valstīm, kas spēkiem sacenšas septiņos olimpiskajos ziemas sporta veidos. Sporti veidi sadalīti 15 sporta disciplīnās.

Latviju sacensībās pārstāv 16 sportisti.

Nozīmīgais sporta forums, kurā startē 15 līdz 18 gadus veci sportisti, Insbrukā notiks līdz svētdienai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+