×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. jūnijs, 2018
Drukāt

Vecās “Vienotības” ēna pagaisusi. Ko piedāvās jaunā? (7)

Foto-Ģirts ZvirbulisFoto-Ģirts Zvirbulis

Partiju apvienība “Jaunā vienotība” (“JV”) sestdien dalībnieku kopsēdē uzņēma savās rindās Jēkabpils Reģionālo partiju, kā arī ieskicēja prioritātes un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Lāčplēša vadītie latgalieši piesardzīgi

“Lai vai kādas kļūdas un problēmas būtu bijušas, bet kopumā “Vienotība” tomēr ir tas politiskais spēks, kurš nodrošina stabilitāti un saprātu mūsu valsts politikā. Iepriekš četrus gadus veiksmīgi sadarbojāmies uz līguma pamata. Tādēļ tagad izlēmām iet palīgā un kļūt par pilntiesīgiem “Jaunās Vienotības” biedriem. Jaunās partijas jau tādas viendienītes vien ir, bet šeit ir stabils spēks, ko vajag apstiprināt,” lēmumu par pievienošanos apvienībai skaidroja Jēkabpils Reģionālās partijas līderis Leonīds Salcevičs. Viņš arī atzina, ka ir gatavs kandidēt Saeimas vēlēšanās “JV” Zemgales sarakstā. Visticamāk, tajā līdzās viņam būs atrodams vēl kāds JRP pārstāvis, bet par šo kandidātu vēl norit debates partijas iekšienē. Vienlaikus ar JRP uzņemšanu tika paplašināts arī apvienības valdes sastāvs, iekļaujot tajā Salceviču kā JRP pārstāvi un “Vienotības” pārstāvi Jāni Reiru, lai valdē būtu līdzsvars starp “Vienotības” un reģionālo partiju pārstāvjiem.

“Ar katru jaunu biedru partiju apvienība kļūst spēcīgāka, un esmu gandarīts, ka šobrīd esam plaši pārstāvēti visā Latvijā. Partiju apvienības paplašināšanās turpināsies,” paudis “JV” valdes priekšsēdētājs un premjerministra amata kandidāts Krišjānis Kariņš. Līdz ar to apvienību “JV” pašlaik veido jau piecas partijas –”Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un JRP.

Pagaidām gan “JV” samērā vāji pārstāvēta Latgales reģionā, jo sarunas ar Jāņa Lāčplēša vadīto Latgales partiju (LP) ievilkušās. Pēc neoficiālas informācijas, daļa LP labprātāk sadarbotos ar Latvijas Reģionu apvienību. Turklāt konservatīvos latgaliešus dara uzmanīgus arī “JV” liberālā nostāja dažādos strīdīgos jautājumos, piemēram, kopdzīves regulējuma sakarā. Tomēr “JV” valdes loceklis Ašeradens optimistiski stāstīja, ka apvienības vadība jau apstiprinājusi sadarbības līguma uzmetumu un trešdien viņam paredzēta tikšanās ar Latgales partijas vadību, kas varētu viest skaidrību par iespējamo sadarbību.

Aiz slēgtām durvīm

Liela daļa “JV” kopsēdes veltīta diskusijām par piedāvājumu uz nākamajām Saeimas vēlēšanām. “Tuvākajos mēnešos gaidāms liels troksnis. Ir tādi spēki, kas bļauj – viss ir slikti, visi blēži, visus cietumos! Otrajā galējībā ir tādi politiskie spēki un politiķi kā mūsu pašreizējais premjers, kurš saka – lai Dievs pasargā, labāk nemainām neko, neveicam nekādas reformas. Bet tas nozīmē stagnēt un atpalikt!” teica “JV” premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš. Viņš uzsvēra, ka apvienības politiķi pēdējos mēnešos aktīvi braukājuši pa Latviju, tiekoties ar iedzīvotājiem. Kariņa ieskatā Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc taisnīguma trūkums, piemēram, jau tā nelielo pensiju aplikšana ar nodokli, nepilnības tiesu sistēmā un maksātnespējas regulējumā, veselības pakalpojumu nepieejamībā, izglītības sistēmas trūkumi, zemās algas un valsts drošības riski.

“Mums ir jāpaveic tikai piecas lietas. Izglītībai jābūt modernai! Veselības aprūpei – pieejamai! Tiesai jābūt taisnīgai! Atalgojumam jābūt cienīgam! Mūsu robežām jābūt pasargātām,” apvienības programmatiskās prioritātes rezumēja Ašeradens. Sīkāk par šo programmu un gaidāmo vēlēšanu kampaņu gan “JV” sprieda aiz slēgtām durvīm.

Par budžetu vēl spriedīs

“Esam beidzot atbrīvojušies no vecās “Vienotības” ēnas, taču liela daļa vēlētāju vēl ir neizpratnē par to, ko īsti piedāvā “Jaunā Vienotība”. Tādēļ mūsu kampaņas galvenais uzdevums būs izklāstīt vēlētājiem savas vērtības un prioritātes. Nedomājam iesaistīties nekādos destruktīvos karos ar konkurentiem par to, kurš ir vissliktākais,” pēc pasākuma pastāstīja “JV” izpilddirektors Artis Kampars. Plānoto kampaņas budžetu viņš gan vēl nenosauca, jo valdē vēl tikšot lemts par vairākiem līdzekļu piesaistes scenārijiem – tostarp gan no ziedotājiem, gan biedriem un Eiropas Parlamenta deputātiem. Kampars arī norādīja, ka pats vēlēšanās nestartēs, bet turpināšot darbu pie partijas un apvienības organizatoriskās puses.

Pašlaik zināms, ka “JV” līderis Rīgas sarakstā būs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, bet Vidzemē – Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri. Pārējo sarakstu līderi, kā arī programmas galīgais variants tikšot izziņoti tuvāko pāris nedēļu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tukša muca tālu skan Atbildēt

    Pagaidām tikai pieci lozungi! Toties,kā tiek pasniegti!

  2. Ģenerālsekretārs-bija daudz iespaidīgāk Atbildēt

    Kā tad tā? Kampars tagad tikai izpilddirektors.kā jebkurā uzņēmumā?!!

  3. Kaut tikai piecas lietas Jaunā Vienotība piedāvā, tomēr tas aptver pašlaik skaidri iezīmējušos problēmu loku! Potenciālajiem Jaunās Vienotības vēlētājiem būtu svarīgi saņemt plašāku informāciju (plānu) par partijas redzējumu – kā šīs, līdz šim novārtā atstātās, katram indivīdam un visai sabiedrībai kopumā nozīmīgās lietas savest vēlamā kārtībā, ka plāns atbilstu Latvijas pašreizējiem spēkiem un valsts rīcībā esošiem līdzekļiem. Manuprāt ir pienācis laiks policijas, KNAB, muitas, kā arī drošības kontroles aparāta reformām, uzlabojot šo, ikvienam cilvēkam tik nozīmīgo, iestāžu darbu modernas Eiropas Savienības dalībvalsts līmenī, nevis uzskatot par gana labu darbu, strādājot labākajā gadījumā 90-gadu līmenī t.i. strādājot ar no Padomju Savienības milicijas un čekas (KGB) pārmantotām metodēm, sitot sev pa krūtīm un slavējot, aiz sevīm atstājot cilvēkus, kas vīlušies savā valsti un Latvijas pilsoņu un viesu drošību un tiesības sargājošās institūcijās… Pārāk bieži ir nācies pieredzēt un dzirdēt cilvēkus bezpalīdzīgi žēlojamies par patvaļībām, ko ir paveikuši šo iestāžu darbinieki. Vēlu veiksmi Jaunajai Vienotībai sākt atjaunoties jaunajam darba cēlienam rūpīgi izvērtējot pagātnē pielaistās kļūdas un nākt klajā ar publisku kļūdu atzīšanu un atvainošanos uzticību zaudējušajiem Vienotības vēlētājiem! Varbūt, ka vēl kas glābjams?! Un pārdomāti sastādīt ievēlējamo kandidātu sarakstus, nesaudzējot tos, kas, darbojoties partijā, Vienotību gandrīz nolaida pa burbuli!! “Trešās reizes Vienotībai vairs nebūs!” – tas jāapzinās ikvienam, kam rūpe par Latvijas valsts un tautas pastāvēšanu ir kļuvusi par ikdienu.

  4. Nu taču neko. Ja jau “vecā Vienotība”, esot tik bagātīgi pārstāvēta Saeimā, tik vien varēja, kā atdot varas grožus iniciatīvu ZZS, un pat balsot par tās ieteikto prezidentu,. tad tagadējie, labākā gadījumā 2-3 deputāti vispār varēs tikai snaust, un daudz runāt! Tas Vienotībai padodas un patīk. Nu zēni – jums taču jāsaprot, ka jūsu laiks ir beidzies, un runāšana par to “liberālo Rīgu”, kura tad nu jūs ievēlēs, ir tik muļķīga, ka taisni jāraud.

  5. Nav par ko balsot. Visi afēristi.

  6. Gandrīz vai engeļa spārniņi sāk augt! kroplis nolādētais!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+