“VEF Rīga” iekļūst BBL finālturnīrā 0

“VEF Rīga” izšķirošajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla spēlē sestdien “Arēnā Rīga” ar 84:78 uzvarēja Tallinas “Kalev/Cramo”, visā sērijā gūstot panākumu ar 2:1 un iekļūstot BBL finālturnīrā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

“VEF Rīga” rindās teicamu spēli aizvadīja komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, kurš guva 22 punktus, realizējot četrus no pieciem tālmetieniem. Sanda Valtera rēķinā bija 18 punkti, bet Antans Kavaļauks guva 16 punktus. Viesu rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Georgs Arbets.

Spēles sākums mājiniekiem neizdevās, jo pēc neveiksmīgiem uzbrukumiem un vairākām personiskajām piezīmēm “VEF Rīga” ātri nonāca iedzinējos, bet pēc nepilnām septiņām nospēlētām minūtēm Tallinas kluba pārsvars sasniedza jau desmit punktus (14:4). Līdz ceturtdaļas beigām rīdzinieku uzbrukums atraisījās, taču sadeldēt rezultātu neizdevās, jo “Kalev/Cramo” labi uzbruka no tālās distances un pēc desmit minūtēm bija vadībā ar 22:13.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē “VEF Rīgai” izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas, pietuvojoties līdz minimālam 21:22, tomēr izvirzīties vadībā neizdevās, jo viesi atkal veiksmīgi noslēdza pāris uzbrukumus no trīspunktu līnijas. Pusotru minūti pirms pārtraukuma rezultāta starpība atkal bija minimāla 29:30, tomēr atlikušajā laikā pretiniekiem četrus punktus guva Armands Šķēle un pēc puslaika “VEF Rīga” atradās iedzinējos ar 31:36.

Izlīdzinājumu (45:45) rīdzinieki panāca trešās ceturtdaļas vidū, kad divus trīspunktu metienus pēc kārtas realizēja Kristaps Janičenoks, taču arī šoreiz izvirzīties vadībā neizdevās, jo ceturtdaļas izskaņā “Kalev/Cramo” pēc Pāvela Uļjanko un Gregora Arbeta metieniem atkal ieguva nelielu pārsvaru 57:52. Ceturtdaļa “VEF Rīgai” gan noslēdzās veiksmīgi, jo līdz ar tās beigām savu trešo tālmetienu realizēja Janičenoks, samazinot atstarpi līdz diviem punktiem (57:59).

Pirmo reizi spēlē vadībā “VEF Rīga” izvirzījās spēles 32. minūtē pēc Sanda Valtera tālmetiena (62:59), taču tūdaļ Arbets, realizējot savu jau ceturto tālmetienu, atjaunoja līdzsvaru. Arī turpinājumā abas komandas punktus guva līdzīgi līdz brīdim, kad 35. minūtē ceturto tālmetieniem iemeta Janičenoks, panākot 69:66. Turpinājumā ar četriem soda metieniem un Valtera trīspunktnieku “VEF Rīga” trīs minūtes un 45 sekundes līdz pamatlaika beigām ieguva jau septiņu punktu pārsvaru (76:69), ko spēja nosargāt, jo spēles beigās “Kalev/Cramo” apzināti pārkāpa noteikumus, bet laukuma saimnieki veiksmīgi realizēja soda metienus, beigās uzvarot ar 84:78.

BBL finālturnīrā “VEF Rīga” pusfinālā tiksies ar BK “Ventspils” un “Lietuvos Rytas” ceturtdaļfināla pāra uzvarētājiem, kur pēc pirmās spēles vadībā atrodas Viļņas klubs.