“VEF Rīga” zaudējums Sanktpēterburgā 0

Pēc kārtējā zaudējuma Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” trešdien vēl vairāk attālinājās no izredzēm kvalificēties VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēm.
Trešdien notikušajā mačā “VEF Rīga” izbraukumā ar 81:88 (16:22, 21:25, 29:21, 15:20) piekāpās Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai.
Latvijas komandas rindās 20 punktus iemeta Džeralds Robinsons, bet 15 pievienoja Ronalds Zaķis. Tikmēr 14 iemeta Bamba Fals, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.
Spēles sākumā rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 7:4, taču pēc tam “Zeņit” komanda guva deviņus punktus pēc kārtas, izvirzoties jau salīdzinoši drošā vadībā. “VEF Rīga” gan atguvās un atkal izvirzījās priekšgalā, taču pirmā ceturkšņa izskaņā ar vēl vienu izrāvienu atbildēja Sanktpēterburgas klubs, pirmo spēles nogriezni noslēdzot ar sešu punktu handikapu – 22:16.
Mājinieku basketbolisti otrajā nogrieznī spēja noturēt dažu punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē “Zeņit” panāca jau 11 punktu pārsvaru (44:33). “VEF Rīga” komandai atlikušajā laikā tā arī neizdevās būtiski izmainīt situāciju uz rezultāta tablo, lielajā pārtraukumā dodoties ar desmit punktu deficītu (37:47).
Otro puslaiku viesi no Latvijas sāka ļoti apņēmīgi, pēc nepilnām sešām minūtēm jau izvirzoties vadībā ar 57:56. Turpmākās minūtes komandas cīnījās punkts punktā, bet noslēdzošās ceturtdaļas ievadā atkal labāku sniegumu demonstrēja “Zeņit”, nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām panākdami jau 12 punktu pārsvaru (79:67). “VEF Rīga” basketbolistiem izdevās pāris sekmīgi uzbrukumi, kas ļāva nedaudz atjaunot intrigu par dueļa turpinājumu, tomēr salauzt mača gaitu viņiem neizdevās.
“VEF Rīga” šobrīd saglabā vien teorētiskas izredzes sasniegt turnīra izslēgšanas spēles, jo ar desmit uzvarām 26 spēlēs ieņem devīto vietu kopvērtējumā. Astotajā vietā esošā Igaunijas čempione Tallinas “Kalev” 27 mačos iekrājusi 13 panākumus.
“Kalev” šosezon abās savstarpējās spēlēs bijusi pārāka pār rīdziniekiem, kas nozīmē, ka vienādas uzvaru un zaudējumu bilances gadījumā Tallinas klubs atradīsies augstāk. Lai sasniegtu izslēgšanas spēles, “VEF Rīga” basketbolistiem jāuzvar atlikušajās četrās regulārā čempionāta cīņās un jācer, ka “Kalev” neuzvarēs nevienu no trim beidzamajiem mačiem.
“VEF Rīga” komanda VTB Vienotās līgas turnīra ietvaros cietusi jau četrus zaudējumus pēc kārtas.
Tikmēr “VEF Rīga” trešdienas pretinieki “Zeņit” ar 18 panākumiem 25 spēlēs ir ceturtie.
Šosezon “VEF Rīga” un “Zeņit” divreiz spēkojās arī Eiropas kausa izcīņā, kur abos mačos pārāki bija Sanktpēterburgas komandas basketbolisti. Lai arī VTB Vienotajā līgā noslēgumam tuvojas jau otrais aplis, abiem klubiem šajā turnīrā šosezon savā starpā pirms tam vēl nebija izdevies spēlēt. Pirmā spēle bija paredzēta janvārī Sanktpēterburgā, taču tā tika pārcelta uz aprīli. Atbildes spēle Rīgā notiks aprīļa beigās, tāpēc viena mēneša laikā abas vienības spēkosies divas reizes.
“Zeņit” vienība iepriekšējā gada vasarā tika pārformēta uz Ļubercu “Triumf” kluba bāzes. Iepriekš Sanktpēterburgas vīriešu basketbolu pārstāvēja “Spartak” komanda, kuru iepriekšējā sezonā vadīja latvieši Gundars Vētra un Mārtiņš Zībarts, taču pēc pagājušās sezonas klubs tika izformēts.
Kā zināms, “VEF Rīga” komanda šajā sezonā nolēmusi lielāku uzmanību pievērst pašmāju basketbolistiem, turklāt galvenā trenera amatā lietuvieti Ramūnu Butautu nomainījis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs.