×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Veic unikālu galvas asinsvadu operāciju

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) invazīvie radiologi veikuši unikālu operāciju – kādai pacientei likvidētas galvas asinsvadu anomālijas, ievietojot jaunākās paaudzes stentu, kuru nesen sāka lietot Eiropā. Šī bija piektā tāda veida operācija Eiropā.


 

Aptuveni 60 gadus vecā paciente bija iepriekš pārcietusi insultu, ko izraisīja miega artērijas sašaurinājums. Rīgas Austrumu slimnīcas invazīvie radiologi likvidēja sašaurinājumu, normalizējot pacientei asinsriti galvā. Vienlaikus pacientei galvas asinsvados bija konstatēta ļoti sarežģītas konfigurācijas aneirisma – norobežots asinsvadu paplašinājums.

Kā akcentē mediķi, kombinācija – insults un aneirismas – ir medicīniski sarežģīti ārstējams, jo insulta gadījumā nepieciešams pielietot preparātus asins šķīdināšanai, bet aneirismas gadījumā tas nav pieļaujams, jo šķīdināšana var radīt asinsizplūdumus.

Pastāvēja liels risks, ka pacientei var pārplīst trauslās asinsvadu sieniņas, turklāt asinsvadu patoloģijas bija tādas, ka to likvidēšana nepasargātu normālu asinsplūsmu. Tāpēc Rīgas Austrumu slimnīcas speciālisti meklēja īpašu risinājumu, tajā skaitā konsultējās ar kolēģiem Vācijā un Francijā.

Šā gada janvārī Eiropā sāka lietot jaunas paaudzes stentus, kas paredzēti asinsvadiem ar diametru, mazāku par 2 milimetriem. Šie stenti pieņem asinsvada formu un ļauj palīdzēt pacientiem ar ļoti maza kalibra asinsvadu bojājumiem, kas līdz šim nebija iespējams.

Pacientei pēc operācijas ir atjaunota normāla asinsplūsma. Sieviete pēc nepieciešamās medicīniskās aprūpes saņemšanas ir izrakstīta no Rīgas Austrumu slimnīcas un, pēc mediķu novērtējuma, ir labā veselības stāvoklī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+