Latvijā
Politika

Vējonis amatā pusi termiņa. Intervija ar Valsts prezidentu 8

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu dodas nodot savas balsis pašvaldību vēlēšanās 678. pašvaldību vēlēšanu iecirknī Ogrē. Foto – LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis amatā aizvadījis 2 gadus – pusi no termiņa. Ar divām prioritātēm, ko prezidents minēja inaugurācijas runā, klājies labi – aizsardzības budžets pakāpeniski tuvojas 2% no IKP, arī NATO klātbūtne pieaug. Kā ir ar pieminēto prioritāti – ekonomikas attīstību?

Pēc Vējoņa uzsvērtā, svarīgākais valstī ir stabila nodokļu politika, lai uzņēmēji varētu stabili plānot savu biznesu. PVN celšanu viņš “nekādā gadījumā neatbalsta”.

Komentējot “Saskaņas” rezultātus Daugavpilī, viņš atzina, ka latviskās partijas nespēj savā starpā tik labi sarunāties, lai veidotu kopīgu sarakstu vai meklētus risinājumus, kā iegūt daudz labāku rezultātu vēlēšanās.

Atbildot uz jautājumu, Valsts prezidents uzsvēra, ka “neatkarīgi no tā, ko domā Ušakova kungs, mums ir un paliks latviešu valoda, kā vienīgā valsts valoda, te nekādas izmaiņas netiek plānotas”.

LA.lv