×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

Vējonis: Krievija provocē, bet mēs kontrolējam situāciju (4)

Raimonds Vējonis. Foto - LETARaimonds Vējonis. Foto - LETA

Krievijas pieteiktās raķešu šaušanas mācības ir spēka demonstrācija un zināmā mērā provokācija gan pret Latviju, gan pret NATO ar mērķi noskaidrot, kā mēs uz to reaģēsim, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc prezidenta vārdiem, Krievija vēlas, lai par to ļoti daudz runātu, un Latvijā brīžiem šīm mācībām tiešām esam pievērsuši pārāk lielu uzmanību. Prezidents ir pārliecināts, ka kopumā Latvijas reakcija ir adekvāta un mūsu aizsardzības spēki kontrolē situāciju.

Vējonis uzsvēra, ka šāda veida mācības nevairo drošību Baltijas reģionā, tās negatīvi ietekmē intensīvo kuģu satiksmi jūrā, turklāt pastāv arī kļūdu iespēja, tāpēc Baltijas jūrā kā iekšzemes jūrā šādām mācībām nevajadzētu notikt vispār. Prezidents izteicās, ka Latvija jau esot NATO un OECD ietvaros uzrunājusi jautājumu, cik tuvu pie robežām drīkstētu notikt mācības.

Kā ziņots, Krievijas Jūras spēki no šodienas līdz 19.aprīlim ir rezervējuši gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, kur 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

Līdzīgi kā iepriekšējā reizē aprīļa sākumā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) arī šoreiz novēros Krievijas plānoto raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. NBS darbosies ikdienas režīmā un izmantos dažādus elementus, tajā skaitā kuģus un radarus, novērojumu veikšanai.

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) uzsvērusi, ka saistībā ar Krievijas plānoto raķešu šaušanu satraukumam nav iemesla.

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17.aprīļa līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

AM joprojām uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Jau vēstīts, ka Krievijas Jūras spēki raķešu šaušanas mācības Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā bija pieteikuši arī no 4. līdz 6.aprīlim. Mācību laikā netika izšauta neviena raķete, bet šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm, iepriekš pauda eksperti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

    Viss pareizi, kam ir pienakums kontrolet, tas ari kontrole. Zel, ka tik daudz lidzekli jaizskerde idiotisku macibu noverosanai. Vienigais mierinajums, ka viniem tas izmaksa vel vairak visas nozimes.

  2. Šajā ziņā Krievija savu mērķi ir panākusi. Par viņu smejas. Tā tas ir vienmēr par tiem, kuri cenšas izrādīt savu varenību, bet faktiski čiks vien ir.

  3. Valodas 30-gadi gaidot Atbildēt

    Tā kā prezidents ir savas tautas etalons, iesaku skolēniem pamācīties, kā pareizi veidot teikumu, kā arī gramatiski pareizi lietot valodu. Laba intervija, paldies Kristīnei Garklāvai.

  4. uz ko tevi provocē? reķetes ko šaut nav, ja nu vienigi uz zarnu trakta nesaturešanu provocē. un ko tad prezidents kontrolē? pat savu muti nespej kontrolet, muld ka kauns klausities, kontroletājs atradies

Draugiem Facebook Twitter Google+