Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Vējonis pret jauno politikas iniciatīvu finansēšanu no aizņemtas naudas (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir pret jauno politikas iniciatīvu finansēšanu no aizņemtas naudas.

“Esmu pilnīgi pret, ka jauno politikas iniciatīvu finansēšanai tiek izmantota aizņemta nauda,” otrdien intervijā LNR raidījumā “900 sekundes” teica Vējonis.

Viņš atzīmēja, ka nākamā gada budžeta veidošanas procesā ir jāvērtē, cik lietderīgi tiek tērēti budžetā jau piešķirtie līdzekļi.

“Manuprāt valsts pārvalde ir apaugusi ar pārāk daudz funkcijām un ir birokratizējušies,” teica prezidents. Viņš uzsvēra, ka tas traucē biznesa attīstību, ja uz dažādiem lēmumiem un atļaujām jāgaida gadiem.

Ministru prezidents Māris Kučinskis iepriekš norādījis, ka nākamā gada budžetā jaunās politikas iniciatīvām (JPI) prasīto teju 800 miljonu eio vietā būs pieejami 64 miljoni, kas jau iepriekš “atrasti” ministriju budžetos.

Aģentūra BNS jau vēstījusi, ka ministrijas un iestādes nākamā gada pamatbudžetā JPI prasa kopumā 798,334 miljonus eiro.

Savukārt 2018.gadā no pamatbudžeta tiek prasīti 926,971 miljons eiro, bet 2019.gadā 1,218 miljardi eiro.

Visvairāk līdzekļus JPI nākamgad no pamatbudžeta pieprasījusi Satiksmes ministrija (206,027 miljonus eiro), Veselības ministrija (188,917 miljonus eiro), kā arī Izglītības un zinātnes ministrija (139,808 miljonus eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc gan neaizņemties, pašiem aizņemšanās autoriem nekas jāatdod nebūs, procenti jāmaksā nebūs, Bet iespēja kādai komisijas naudiņai iekrist personiskajā kabatiņā nemaz tik utopiska var arī nebūt.

  2. Tik klusu pateica ka neviens nedzirdēja! Kāp tribīnē, tv,radio. Sit kulaku, plēs drēbes.

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+