×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Kā hokeja līdzjutēji vērtē Latvijas izlases sniegumu pasaules čempionātā?

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Lauris Dārziņš (no kreisās) spēlē pret zviedriem guva vārtus, kas latviešiem diemžēl izrādījās vienīgie.

Latvijas hokeja izlase šodien Čehijā turpinās cīņu par pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu ar spēli pret Šveici.

 

Jānis Osītis, farmaceita asistents: “Ņemot vērā to, ka līdz šim spēles bijušas pret grupas favorītēm, uzskatu, ka sniegums ir labs, bet tikai pirmā perioda 10 minūtēs. Izskatās, ka pēc neizmantotajām izdevībām psiholoģiski kļūst grūtāk, kam vēl seko zaudēti vārti, kas uzliek papildu apgrūtinājumu. Tad sākas noraidījumi, kuri pavērš visu vēl nepatīkamāk. Mums trūkst disciplīnas, un nākamajās spēlēs, kuras ir svarīgākās, pretinieks to mēģinās izmantot. Man patīk Edgara Masaļska darbība vārtos. Nepatīkami pārsteidz, ka neizmantojam izdevīgus momentus, bet tur, manuprāt, pietrūkst sportiskās veiksmes. Jāatzīst arī tas, ka pretinieks vienkārši ir labāks. Sastāvs nav slikts, bet salīdzināt ar Soču sastāvu ir neiespējami. Pietrūkst daudzu spēlētāju – Karsuma, Kuldas, Pujaca, Ķēniņa, Girgensona, Gud­ļevska u. c. Kā izlases fans saku, ka tiksim ceturtdaļfinālā, bet, ja netiks veikti kaut kādi labojumi, tad būs cīņa par palikšanu A grupā.”

 

Elīna Ozoliņa, Latvijas Lauksaimniecības universitātes veterinārmedicīnas studente: “Man nepatīk, kā mūsu hokejisti spēlē. Es saprotu, ka cīnījāmies pret pasaules milžiem, bet mūsējie pārāk daudz kļūdās un saņem noraidījumus, kā dēļ tiek zaudēta lielākā daļa vārtu. Man nepatika, ka pret Kanādu vārtos stājās Ervīns Muštukovs. Masaļska sniegums atlikušajā spēlē pierādīja, ka viņš bija jāliek vārtos jau no sākuma. Tāpat mūsu izlasei ir nopietnas problēmas ar momentu realizāciju. Gan pret Kanādu, gan Čehiju mūsējiem jau pirmajā trešdaļā bija jāgūst pat vairāki vārti. Neguvām mēs, un uzreiz iemeta mums, mūsējie psiholoģiski salūza, un viss. Līdz šim man patīk tikai hokejistu enerģija un cīņasspars, kā arī Kaspara Daugaviņa piecnieks. Apbēdina Jāņa Sprukta virknējuma nespēja kaut ko izveidot pat vairākumā. Tomēr mūsu hokejistiem vēl ir četras spēles, lai visu mainītu.”

 

Rihards Murāns, Rīgas Stradiņa universitātes 
žurnālistikas students: “Priecē Latvijas hokejistu atdeve laukumā, turklāt pirmie trīs pretinieki bijuši ļoti spēcīgi. Patīkami pārsteidz hokejistu sniegums pirmajos divos periodos visās spēlēs, netrūkst arī vārtu gūšanas momentu, taču acīm redzami trūkst realizācija. Priecē arī Mika Indraša atgriešanās izlases sastāvā. Cerams, ka tā nebūs pārsteidzīga rīcība, jo nozīmīgākās spēles izlasi sagaida, sākot ar Šveices maču. Iegāž spēle nevienādos sastāvos, jo gan pret čehiem, gan zviedriem daudzi vārti tika zaudēti tieši mazākumā. Tāpat mani nepatīkami pārsteidz mūsējo spēle aizsardzībā. Manuprāt, Latvija Sočos spēlēja daudz uzmanīgāk savā zonā. Rodas iespaids, ka Prāgā Latvijas hokejisti daudz paviršāk iziet no savas aizsardzības zonas. Žēl par abu NHL censoņu – Girgensona un Ķēniņa – prombūtni. Es domāju, ka, jau sākot ar spēli pret neērto pretinieku Šveici, visas spēles ir ņemamas un jātiek izslēgšanas spēlēs, tāpēc es nemaz negribētu pieļaut varbūtību, ka Latvija to nespētu paveikt.”

 

Eduards Beķeris, rokgrupas “Omerta” basģitārists: “No malas izskatās, ka puiši līdz šim spēlējuši uz kādiem 80%. It kā spēles skatāmas, var redzēt, ka “sitas” par katru kvadrātmetru, bet, kā vienmēr, – kaut kā pietrūkst, pats izspēles nobeigums. Var just, ka izlasei pietrūkst precīzu metēju. Neapšaubāmi ir grūti bez Girgensona un Ķēniņa. Neizdodas spēlēt bez noraidījumiem – tas šogad ir mūsu izlases galvenais klupšanas akmens. Arī agresivitātes ziņā jūtams, ka komandu vairs netrenē Ziemeļamerikas hokeja manieres treneris. Beļavski nevar salīdzināt ar Nolanu – divas dažādas spēles manieres. Tomēr jūtams, ka izlase vairs nespēlē tik agresīvi, pietrūkst uguns un asuma. Patīkami pārsteiguši jaunie spēlētāji – Lauris Bajarūns, Rodrigo Ābols, taču jāmin NHL spēlētāju klātbūtnes trūkums. Manuprāt, Roberts Bukarts vēl nav attaisnojis uz sevi liktās cerības. Tieši no viņa tika gaidīti vārti.”

 

UZZIŅA

Latvijas izlases aizvadīto spēļu rezultāti:

* Latvija – Kanāda 1:6;

* Čehija – Latvija 4:2;

* Latvija – Zviedrija 1:8.

Gaidāmo spēļu kalendārs:

* Šodien, 6. maijā, plkst. 17.15 
Latvija – Šveice;

* 8. maijā plkst. 21.15 Latvija – 
Vācija;

* 9. maijā plkst. 17.15 Latvija – 
Austrija;

* 12. maijā plkst. 17.15 Latvija – Francija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+