×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Vēl nekas nav zaudēts (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja šo notikumu palaidāt garām nepamanītu, atgādinu: pagājšnedēļ valdošā partijā “Vienotība” uzņēma līdzšinējo ES komisāru Andri Piebalgu, kuram drīz beigsies ES augstā amata otrais pilnvaru termiņš. Nav jāšaubās, ka šo politiskās izvēles zīmi kā Piebalga k-gs, tā “Vienotības” spice ir devuši ļoti apdomāti, kā mēdz teikt, īstajā laikā, īsi pirms 12. Saeimas vēlēšanām. Nu arī “Vienotības” premjera amatam zīmētā L. Straujumas k-dze, kas arī īstajā laikā iestājās (jeb viņu aicināja) valdošajās aprindās, devusi zīmi, ka viņa amatu uzticētu Piebalgam. Vēl vairāk! Vēl nupat vienā žurnālā (“Sestdienā”) pats “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis teicis, un viņa teiktais ir tikpat, kā pati Solvita Āboltiņa būtu teikusi, tātad Dz. Zaķis domā, ka “Piebalga pienesums ir visai Latvijas politikai, jo tajā iesaistās cilvēks, kurš Eiropas gaiteņos ir redzējis tik daudz kā neviens cits”. Par to redzēšanu nav ne mazāko šaubu, bet vēl būs jāuztaisa valdība, kura arī, iespējams, sastāvēs no cilvēkiem, kas vismaz domā, ka paši nav maz redzējuši un ka ar godbijīgu noskatīšanos vien šodien ir par maz. Un, kaut arī variantu ir stipri ierobežotā skaitā, vēlētājs – balsotājs var kaut ko izdarīt ne gluži tā, un pa vēlēšanu sarakstiem laikus saspraudītās ministru (ārlietu, finanšu, satiksmes, iekšlietu…) vietas nekritīs tā, kā bija domāts (konkrētām personām un tikai tam). Ja cilvēks nāk no ES augstākajām aprindām, viņš tajā audzis un veidojies, var būt ļoti veidots eirokosmopolītisko uzskatu ietekmē, un tas rada citādus (piem., eiroliberālus) uzskatus, ko var un vajag aicināt paša veidotā valdībā. Tāpat kā cilvēks, kas veidojies ES smalkāko jeb valdošo aprindu ietekmē, nevar būt pilnīgi nejūtīgs pret šo aprindu pašreizējām ietekmēm.

Šīs rindas rakstu tāpēc, ka esmu dzirdējis nopūtas, ka viss jau ir iepriekš izlemts tālās un augstās aprindās, ko tur tērēt laiku, pa vēlēšanām staigājot. Jā, patiešām, daudz kas jau izskaitļots un pat izlemts, ar balsotāju (mūsu) paredzamo uzvedību rēķinoties. Ja tā notiks… Bet vēlēšanas nav notikušas, kā teikt, cāļi vēl jāskaita. Un no partiju uzvedības pēc vēlēšanām nav maz kas atkarīgs. Piemēram, vai nacionāļi vēlēsies pārņemt iekšlietas valsts mērogā un sāks cīņu par Latvijas iekšējo drošību. Kas nozīmētu cīņu pret neslēptiem pasākumiem mūsu valsts pievienošanai Krievijas impērijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Es nevaru piedot skolu sistēmas sabendēšanu.
  Vai nu stulbs vai kaitnieks. ŠODIEN tas skaidri redzams.
  Miglas pūtēji… Un vispār – domāju- laiks pensijā…

 2. Vēl viss nav pagalam... Atbildēt

  …Drīz decembris beigsies,nāks ziedošais maijs! Diemžēl,ne par Vienotību,ne Saskaņu nebalsošu! Punkts.

 3. Mazākais ļaunums ir nobalsot ar tukšu aploksni. Lai izvēlas tie, kuri pārliecināti, vai ļāvušīes nopirkties par banāniem.

 4. Nacionāļi – iekšlietas…nu,nu. Nevajag sapņot…nacionāļi tāpat tirgo uzturēšanās atļaujas un nekodīs rokā(ķepā), kas baro. Iet balsot par”mazāko ļaunumu””?Par kādu? Būsim reāli-vēlēšanās neko mainīt nevar! Nav partijas bez visiem tiem partkoma sekretāriem,kgbistiem,ārzemju naudas atmazgātājiem,caurkritušiem poilitikāņiem…nav. Slinki un stulbi esam, ar vergu dvēselēm…Vienīgais ko varam-paraudāt klusiņām ķēķī.

 5. Krustiņa kungam, protams, taisnība, jo Piebalga kungs savā latviskā periodā necik augstu nekotējas. Es gan par ko citu – kādēl internetā nav par jaunajiem autobusiem. Un lūk kādēļ : vai jaunajos busos kondicionēšanas iekārtas nedarbosies tāpat kā tagadējos. Tā dīvaini: ar elektropiedziņu – trolejbusos – viss kārtībā, pie dīzeļdegvielas braucamos smokam nost!!!

 6. Kameer ir kaut viens peedeejais ciiniitaajs kauja nav zaudeeta.

 7. Teiciens,,Veel nekas nav zaudeets ,,izklausaas peec tuvojosaa zaudeejuma sajusanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+