×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Ventas trofeja – varena lašu mamma (3)

Foto no Alda Sāviča personiskā arhīvaFoto no Alda Sāviča personiskā arhīva

Marta vienpadsmitais rīts šķita nedaudz savādāks kā iepriekšējie, kad devos pavasara lašu un taimiņu spiningošanas ekspedīcijās uz Ventu.

Piebraucu pie upes pāris kilometru aiz Kuldīgas, izsēdināju švāģeri, kas bija nobriedis dienu pavadīt Ventas krastā, vilinot vimbas ar gruntenēm, un devos apmētāt tuvākās krācītes un bedres. Laiku pa laikam mainīju voblerus, bet nekas nenotika. Kad biju pa tukšo nomētājis stundas trīs, nolēmu pamainīt vietu un aizbraucu gandrīz līdz Abavas ietekai. Uzliku pasmagu rotiņu un jau trešajā metienā krācē sajutu asu copi. Pēc pretestības un copes rakstura nospriedu, ka pieķēries ne pārāk liels taimiņš. Man par nelaimi, bet spožajam par laimi, pēc metriem desmit tas atāķējās. Daudz neskumu, priekšā vismaz puse no šīs skaistās, siltās pavasara dienas.

Turpināju spiningot zem krāces, pārmetu vizuli pāri upei, trīs reizes apgriezu spoles rokturi un jutu, ka vizulis ieķeras tādā kā zemūdens baļķītī. Baļķītim metoties uz augšu pret straumi, iesīcās precīzi noregulētā spoles bremze. Tas jau bija nopietni. Gandrīz tūlīt sākās pumpēšana, kas tik ļoti raksturīga lasim – zivs purina galvu, cenšoties atbrīvoties no āķa. Samērā ātri piedabūju pretinieku pie krasta, bet augšā celties tas nedomāja, un tikai pēc apmēram desmit minūtēm ūdens virspusē pamanīju prāvās zivs aprises. Strādāju ar vieglo spiningu (tests 6 – 23 g), aukliņa tieviņa ar 17 lb. celtspēju, steigai nebija vietas, un es arī nesteidzos. Apmēram pēc pusstundas, kuras laikā domās paspēju pārbaudīt visus copes rīka mezglus un savienojumus, lasene jau bija krietni vien pagurusi, un talkā pienākušais Viktors Dvarišķis ļoti veikli zivi aiz astes izcēla no ūdens. Domāju, ka cīņa būtu krietni ilgāka, ja tuvumā nebūtu izpalīdzīgu copmaņu. Fotografējoties Viktors noteica: “Tas bija mir­klis, kura dēļ ir vērts doties uz upi atkal un atkal.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. varēja jau palist atpakaļ upes dzīvē

  2. ne liegums ir tikai raudam un karusam

  3. Vai tad šai lakā nav lašu zvejas liegums?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +15.3
Daugavpils +12
Saldus +11
Liepāja +12.6
Jelgava +11
Ventspils +11.9
Limbaži +16
Madona +15
Rēzekne +15
+15
+10
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+