×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Ventspilī atklās Rituma Ivanova gleznu izstādi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 7. aprīlī plkst. 18 teātra namā “Jūras vārti” atklās Rituma Ivanova personālizstādi “Kadru tvērējs”, LA.lv uzzināja Ventspils domē.

Starp popkultūras simboliem un laikmetu ikonām sevi fiksējis arī pats kadru tvērējs. Jaunākajā sērijā “Raugoties saulē”, kuru inspirējis Abu Dabī pavadītais laiks un kurā attēloti tuvi un pazīstami cilvēki, mākslinieks ir atteicies no sev tik tuvās un raksturīgās svītru tehnikas.

Izstādē vienuviet skatāmi darbi no dažādā laikā tapušām darbu sērijām. “Ir interesanti reizēm pārskatīt esošās lietas un saprast, kā no jau gatavām gleznām rodas jauns konteksts.” Tā Ritums Ivanovs reflektē par izstāžu veidošanu.

Līdzās jaunākajam ciklam “Raugoties saulē”, redzami darbi no sērijām “Ilūzijas Simbols”, “Sapņotāji”, “Erotiskā Filma” un “Zvaigznes gaismas staros”, kuros caur vizuālo prizmu aplūkota mūsdienas raksturojoša kultūra.

Izstādē redzami pašportreti, kuros sevis paša izzināšana ir kā spēle, kas ļauj variēt ar laiku, telpu un izteiksmes līdzekļiem. Pašportretu var uzlūkot kā koncentrētu autobiogrāfiju, kuros dotajā ekspozīcijā atspoguļojās ne tikai mākslinieka būtība konkrētajā brīdi, telpā un laikā, bet tā ir arī iespēja izsekot cauri laikiem dažādajam gleznotāja rokrakstam.

Ritums Ivanovs (1968) absolvējis Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu (1987), turpinājis studijas Latvijas Mākslas akadēmijā (1994) un studējis Humbolta Universitātē ASV. Rituma Ivanova gleznas gan personālizstādēs, gan grupu ekspozīcijās pabijušas ASV, Francijā, Šveicē, Vācijā, Igaunijā, Katārā, Austrijā, Krievijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Beļģijā, daudzi darbi iekļauti gan dažādu valstu mākslas muzeju, gan privātajās kolekcijās. 2009. gadā Ivanova darbs “FRAME 05” tika pārdots prestižajā britu izsoļu namā Sotheby’s.

Izstāde apskatāma līdz 22. maijam, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pagātne un vēl Ventspilī

Draugiem Facebook Twitter Google+