Sports
Basketbols

“Ventspils” basketbolisti uzzina pretiniekus Čempionu līgā0

Foto: Juris Kalniņš

Aizvadītās sezonas Latvijas čempione basketbolā “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas 2018./2019.gada sezonas apakšgrupu turnīrā tiksies ar Turcijas, Itālijas, Francijas, Polijas un Vācijas komandām.

Trešdien notikušajā izlozē ventspilniekiem A apakšgrupā tika ielozētā Bandirmas “Banvit” no Turcijas, Avelīno “Sidigas” no Itālijas, Ludvigsburgas “MHP Riesen” no Vācijas, “Le Mans” no Francijas un Vloclavekas “Anwil” no Polijas, bet vēl divas komandas pievienosies pēc kvalifikācijas trim kārtām.

Pamatturnīrā piedalīsies 32 komandas, kas būs sadalītas četrās grupās pa astoņām katrā. Apakšgrupā tiks aizvadīts divu apļu turnīrs, pirmo četru vietu ieguvējām iekļūstot astotdaļfinālā, bet piekto un sesto pozīciju guvušajām komandām sezonu turpinot FIBA Eiropas kausā.

Pamatturnīrā vieta garantēta 26 komandām, kurām pievienosies sešas trīs kvalifikācijas kārtas pārvarējušās vienības.

Regulārais čempionāts sāksies 9.novembrī un noslēgsies 6.februārī.

“Ventspils” iepriekšējā sezonā apakšgrupā ieņēma piekto vietu un sezonu turpināja FIBA Eiropas kausā, kur apstājās astotdaļfinālā. Savukārt FIBA Čempionu līgas pirmajā sezonā Kurzemes klubs iekļuva izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, kurā cieta zaudējumu.

Aizvadītajā sezonā FIBA Čempionu līgā triumfēja Atēnu AEK, kas uzvarēja savā laukumā notikušajā finālčetrinieka turnīrā.

LA.lv