×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

“Ventspils naftas” koncerna apgrozījums pērn sarūk par 2,9%; zaudējumi – 13,8 miljoni

ventspils

Holdingkompānijas “Ventspils nafta” (VN) koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 161,87 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, kas ir par 2,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt grupas zaudējumi samazinājās 4,4 reizes un bija 13,83 miljonu eiro apmērā, trešdien VN koncerna darbības rezultātu prezentācijā paziņoja tā valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups (Robert Kirkup).

Viņš sacīja, ka 2014.gadā koncerna apgrozījums ir nedaudz krities, jo pēc divu kuģu pārdošanas ir samazinājusies koncernā ietilpstošās “Latvijas Kuģniecības” darbības kapacitāte un tās apgrozījums ir par 12,4% mazāks nekā 2013.gadā. Vienlaikus “Ventspils nafta termināls” un “LatRosTrans” darbības apmērus ir audzējuši – attiecīgi par 5,4% un 7,9%. Pozitīvi ieņēmumus ir ietekmējusi arī naftas krājumu pārvērtēšana un pārdošana, ASV dolāra kursa kāpums u.c. Savukārt zaudējumus izdevies samazināt, pārdodot aktīvus.

Kirups pauda, ka atbrīvošanās no īpašumiem un aktīviem, kas nav tiešā veidā saistīti ar koncerna pamatdarbību, turpināsies arī šogad. Viņš uzsvēra, ka tranzīta uzņēmumiem nav jānodarbojas ar nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pajokoja, lai gan “Latvijas Kuģniecība” no nesen pārdotajām kapitāldaļām futbola klubā “Ventspils” neko daudz nav ieguvusi, “katrs eiro palīdz”.

Tāpat koncerna uzņēmumiem augstāku kapitāla atdeves efektivitāti palīdzēs sasniegt nesen notikušie pamatkapitāla samazinājumi. Turpināsies arī izdevumu samazināšana un tiks domāts par infrastruktūras optimizāciju, kas pirmām kārtām attieksies uz “LatRosTrans” neizmantotajiem naftas vadiem, pa kuriem nākotnē varētu transportēt gāzi vai izmantot citādāk.

Savukārt uz jautājumu, vai VN varētu apsvērt Latvijas dabasgāzes apgādes kompānijas “Latvijas Gāze” akciju iegādi, Kirkups atbildēja, ka neviens investors par to nedomās pirms Latvijas valdība skaidri nedefinēs, kas notiks pēc 2017.gada, kad Latvijā ir jāliberalizē gāzes tirgus.

Kirkups arī norādīja, ka ne “Ventspils nafta”, ne “Latvijas Kuģniecība”, kuru akcijas tiek kotētas biržā “Nasdaq Riga”, pašlaik neapsver iespēju izmaksāt dividendes akciju īpašniekiem.

2013.gadā VN koncerns strādāja ar 166,729 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 13,6% mazāk nekā gadu iepriekš, un cieta 61,214 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai 2012.gadā.

VN pieder 51% “Ventspils nafta termināls”, kas ir lielākais naftas un naftas produktu termināls Baltijā, 66% “LatRosTrans”, kas ir Latvijas-Krievijas lielākais kopuzņēmums Baltijā, kā arī 49,94% Latvijas kuģošanas kompānijas “Latvijas Kuģniecības” akciju.

VN ir tranzītbiznesa jomā orientēta koncerna centrālā holdingsabiedrība, kuras darbības uzdevums ir ieguldījumu pārvalde meitassabiedrībās. VN koncerna darbība ir vērsta uz naftas un tās produktu pārkraušanu; naftas un tās produktu transportēšanu pa cauruļvadiem, kā arī uz kuģošanas biznesu. VN akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā. Kompānijas lielākie akcionāri ir “Euromin Holdings (Cyprus) Limited”, kuram pieder 49,98% akciju, un “Latvijas Naftas tranzīts”, kura īpašumā ir 43,29% akciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+