×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

Vērienīgākā krāpšana PVD vēsturē: atrod tonnām vecu saldumu, kuri piegādāti lielākajiem Latvijas veikaliem (8)

Foto PVDFoto PVD

SIA “Triom” noliktavā Jelgavā atklāta vērienīga vecu pārtikas preču pārmarķēšana. Noliktavā izņemtas gandrīz 10 tonnas dažādu saldumu – konfektes, šokolāde, cepumi, kam beidzies derīguma termiņš. Veco saldumu piegādes veiktas visiem lielākajiem veikaliem Latvijā, informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).
 
PVD inspektori, veicot pārbaudi noliktavā, konstatējuši dažādus krāsu noņēmējus, šķīdinātājus un citas palīgierīces, kuras izmantotas oriģinālā marķējuma likvidēšanai. Tāpat izņemti 26 dažādi spiedogi un spiedogu sagataves ar datumiem un partiju numuriem, kas izmantoti pārtikas preču pārmarķēšanai.
 
Noliktavā notikusi arī pārtikas preču pārfasēšana – preces, kuru derīguma termiņš jau beidzies, no oriģinālā iepakojuma pārbērtas lielāka izmēra kastēs, pārmarķētas ar jaunu derīguma termiņu un partijas numuru, kā arī ar pievienotiem jauniem pavaddokumentiem.
 
Šī ir vērienīgākā pārtikas preču pārmarķēšana, kādu PVD jebkad atklājis.

Pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka SIA “Triom” preces piegādājis plašam tirgotāju lokam, tostarp lielākajiem Latvijas tirdzniecības tīkliem – lielveikaliem “Maxima” un “Rimi”, “Mego”, “Elvi”.

PVD ir uzsācis preču atsaukšanu no identificētajiem tirdzniecības tīkliem visā Latvijā.


 
Par uzņēmuma darbības apjomiem liecina gan uzņēmuma izmantotais tehniskais nodrošinājums, gan precīzais izpildījums – viltoto marķējumu praktiski nav iespējams atšķirt no oriģinālā. To bija iespējams izdarīt vien pārbaudes brīdī, konstatējot iepakojumus ar oriģinālo marķējumu, iepakojumus, kam tas jau notīrīts un iepakojumus, uz kuriem redzams jau viltotais marķējums.
 
Preču pārmarķēšanai kalpoja katram preču oriģinālam piemeklēti burtu šrifti. Preču pārfasēšanai izmantots nevis piemeklēts, bet īpaši pasūtīts dažādu izmēru pārtikas preču iepakojums – izgatavots tuvu oriģinālajam, izmantojot oriģinālo ražotāju nosaukumus un zīmolus.

Pārkāpums atklāts sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem. Pārmarķētās preces no noliktavas izņemtas.
 
SIA “Triom” darbība ir apturēta. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Jā , bet tas notiek gadiem – kam nesamaksāja? Jā to maksu nevar atļauties sīkbodītes un tad nu tā krata…

 2. Krāpšanās un pārmaķēšana jau sākās no 1991.gada kad saka ievest preces no rietumu valstīm,tur iepirka preces jau ar vienu dienu derīguma termiņu vai jau ar beigušos un tad arlielu jaudu pārmaķēja un salika veikalos kā tikko ražotas un tā māžošanās ar to ka lūk VID ir atklājis ir vienkārši smieklīgs,kāds kādam laikus nesamaksāja,vai jau likās ka pats ir liels un iztiks bez jumta,tā represīva organizacija klāt.Vajadzētu taču zināt ka uz tādām nomalēm ES sūta produkciju kas pašu tirgos jau ir nokalpojusi savu 1 derīguma termiņu vai speciāli ražotus produktus trešajām valstīm bet ne patēriņam ražotājvalsts vietejam tirgum,šādu produkciju jau lieto gadiem bet cilvēku skaita samazināšanos nesaista ar vecu produktu lietošanu uztura jo sekas var veidoties tikai pēc desmitgadēm.Ar vienu vārdu sakot viss ko ēdam vai velkam ir jau bijis lietošana vai uzprisināts talakai pārdošanai un tas domāts tikai peļņai un tikai šodien.

 3. Priekš tam jau tās lielveikalu ķēdes domātas, visa liekā tirgošanai. Pašam gadījies Tukuma lielajā maxx atdzesēto lēto lasi nopirkt un pārbaudīt seno parunu, ka zivs sāk pūt no galvas. Nu praktiski nav iespējams ko pārbaudīt pie šādiem apjomiem. Bet PVD un MK dara visu iespējamo mazo bodīšu likvidācijai. Un jāsaka, ka tas viņiem izdodas. Mūsu mazajā Latvijā visas priekšniecības saslimušas ar vienu slimību – lielummāniju. Nīcina visus kas ir mazs, mazās zemnieku saimniecības, tirgi paliek bez Latvijā ražotā jo lielās saimniecības parasti ar tādiem sīkumiem nenodarbojas, mazos lauku autoservisus, lauku veikaliņus un citus maziņos.

 4. Nu gan brīnums atklājies! Vērienīga krāpšanās ar saldumiem! Faktiski krāpšanās notiek visur,visos līmeņos un nepārtraukti,arī apnicīgās reklāmas pa radio un tv ir tikai krāpšanās .Reklamējot piemēram sirds vai locītavu vai jebkuru citu kaiti ārstējošu smēri vai tableti beigās klusākā balsī piemetina,ka uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
  T.s. politisko partiju nepārtrauktā krāpšanās ir cits ar krāpšanos saistīts stāsts,bet tas beidzās ar likumsakarīgu izgāšanos kad politisks spēks vienmēr pēc kāda laika pārvēršas par politisku nespēku.

 5. Interesants novērojums:saldumi ar pārtaisītiem termiņiem skaitās krāpšana..sadumus konfiscē un firmas darbība tiek apturēta
  Automašīnas ar notītiem km un uzskrūvētām cenām neskaitās krāpšana…automašīnas nekonfiscē un firmas neviens neklapē ciet

 6. Atklāta krāpšanās ar pārtikas preču derīguma termiņiem un tas dara godu tiem, kuri šo afēru atklāja.
  Bet es gribu vērst uzmanību nevis uz šī pārkāpuma juridiskajiem aspektiem, bet uz šo preču “derīguma termiņu”. Pasaulē bagātās valstis izmet miskastē ļoti lielus pārtikas krājumus tikai tāpēc, ka beidzies derīguma termiņš pārtikas precei. Kamēr citās valstīs mirst badu! Ja skatās no racionālā viedokļa, tad šī krāpšanās pierāda, ka minētās preces nav tik kaitīgas veselībai, lai tās izmestu miskastē. Nav dzirdēts, ka ēdot šādas konfektes un cepumus, kam beidzies derīguma termiņš, kāds būtu saindējies un nonācis slimnīcā. Ja tā būtu, tad šāda krāpšanās vienkārši nenotiktu. Acīmredzot, daudzi no mums būs lietojuši šādus pārmarķētus produktus un dzīvi vien esam! Tas tikai pierāda to, ka “derīguma termiņš” ir zināmā mērā subjektīvi noteikts jēdziens. Ierēdņiem – kontrolieriem būtu daudz elastīgāk jādomā, ko ar šādiem produktiem darīt, nevis akli pildīt citu ierēdņu sacerētos MK noteikumus, jo tā ir mūsu visu saražotā kopējā bagātība. Esam vienkārši pārēdušies un nepazīstam jēdzienu “bads”, tāpēc arī ejam vieglāko ceļu un visu tikai lādējam miskastē!

  • Arvīd, piedod, bet terminu derīguma termiņš tu nesaproti noteikti!
   uz Āfriku lai sūta, no problem, un lai par velti atdod.

  • Var jau būt, ka plastmasas cepumam vai konfektei nekas ļauns nenotiks arī pēc piecdesmit gadiem; par PĀRĒŠANOS ar’ taisnība. Taču uztrauc kas cits – mūs APJĀJ; konkrēti un sistemātiski apjāj. Un mēs, apjātie, šos produktus ēdam paši, dodam bērniem un uzskatām, ka apvemties, apcirsties vai vnk saindēties un nomirt nav nekas īpašs. Acīmredzot tā domā arī likumdevēji, jo sods par šo ir smieklīgs …

Draugiem Facebook Twitter Google+