×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Veselāki lasot un smejoties

Lai Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazie pacienti varētu justies nedaudz priecīgāki, viņiem piedāvā īsināt atveseļošanās laiku ar interesantu un aizraujošu lasāmvielu.

Tas notiek projekta Mobilā Saulaino dienu bibliotēka ietvaros. Divas reizes nedēļā bibliotekāre ar grāmatām speciālos pārvietojamos ratiņos dodas pie pacientiem. Bērni ar prieku izvēlas lasīšanai grāmatas, reizēm pat tiek atlikts malā no mājām paņemtais dators. Pagaidām projekts tiek īstenots ķirurģijas nodaļā, kur bērni ārstējas pēc dažādām traumām un operācijām, bet plānots apmeklēt arī citus pacientus. 


Kopš jūnija Bērnu slimnīcā sākuši rosīties arī īpaši klauni no projekta Dr. Klauns. Medicīnas klaunāde palīdz mazajiem pacientiem sagatavoties psiholoģiskam stresam un smagam laikam, kas jāpavada slimnīcā, kā arī rehabilitācijai pēc smagām procedūrām. Dakteri klauni izmanto mākslas terapijas un spēles terapijas metodes.


Jaunapmācītie Latvijas klauni slimnīcā pavadīs vismaz 40 stundas nedēļā, apmeklēs mazos pacientus procedūru laikā un darbosies viņu palātās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+