×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. augusts, 2013
Drukāt

Vēstījums Eiropai

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropai nosūtījusi vēl vienu vēstījumu, ka šoruden ar latviešiem būs nopietni jārēķinās jebkuriem pretiniekiem. 


 

Vienīgajās šīsvasaras pārbaudes spēlēs savu skatītāju priekšā mūsu basketbolisti pret Krievijas izlasi guva skaistu uzvaru (72:52) un piedzīvoja pamācošu zaudējumu (67:73). Pēc atgriešanās no treniņu nometnes Slovēnijas kalnos Latvijas izlases funkcionālā gatavība bija daudz labāka nekā tikai desmit dienas iepriekš treniņus sākušajiem krieviem. Pirmajā spēlē pat neveiksmīgo sākumu (0:10 piektajā minūtē) izdevās pārvērst pārliecinošā uzvarā, taču dienu vēlāk latviešiem skaistās atmiņas sajauca galvu, un pirmajā puslaikā viņi izgāza nesasmeļamu ūdens daudzumu.

“Kad sākām spēlēt ar plašu rotāciju un augstu tempu, kā bija runāts, maču izdevās novadīt līdz likumsakarīgai uzvarai. Pirmo reizi manā praksē ar 24 kļūdām ir tik liels pārsvars,” apgalvoja mūsu izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis. Nākamajā vakarā krievi pierādīja, ka viņiem netrūkst pašcieņas, lai divus pērienus pēc kārtas nepieļautu, savukārt latvieši nebija gatavi kārtīgai cīņai no pirmās minūtes. “Basketbolā ir svarīgi cienīt pretinieku, bet vēl svarīgāk ir cienīt pašiem sevi. Spēles sākumā šīs mākas pietrūka. Acīmredzot nepratu noskaņot komandu. Paviršību dēļ izgāzām sākumu, darījām to, ko nedrīkstējām, un pretinieki mūs par to sodīja. Otrajā puslaikā spējām salauzt spēles gaitu, taču tādai komandai 15 punktus atspēlēt ir ļoti grūti. Iespējas bija, taču ne vienmēr tās izmantojām. Rezultāts varēja būt citāds, tomēr Krievijas izlases uzvara bija pelnīta. Laba mācība, kas liek izdarīt secinājumus,” atzina Bagatskis.

Abas spēles Rīgā rādīja, ka Latvijas izlase ir uz pareizā ceļa. Bagatskis atklāj, ka taktiskā bāze ir ielikta un līdzīgā stilā mūsējie spēlēs arī Eiropas čempionātā. Atlicis pieslīpēt nianses. Uzvaras pret Turcijas un Krievijas izlasi ir vēstījums – ar mums būs jārēķinās. “Pirms diviem gadiem būtu ekstāze, bet tagad apzināmies, ka tas nav nekas, turklāt arī pēc uzvaras ģērbtuvē dabūjām kritiku par kļūdām,” Rolanda Freimaņa teiktais liecina par uzvarētāju gara veidošanos.

Latvijas izlasei nākamās pārbaudes spēles būs 18. un 19. augustā Horvātijā. Ierindā paliek 15 kandidāti, turklāt cīņa par vietu sastāvā būs ļoti interesanta un sīva. Skatītāju ovāciju pavadīts, tajā veiksmīgi meties arī Eiropas U-20 vicečempions Jānis Bērziņš.

 

Basketbols

PĀRBAUDES SPĒLES

* Latvija – Krievija 72:52 (11:17, 42:28, 57:40), Blūms 15, Freimanis 13, K. Bērziņš, Janičenoks un Kuksiks pa 8, Strēlnieks 6, Zaķis un Meiers pa 4, Bertāns 3, Šķēle 2, J. Bērziņš 1, Mejeris.

* Latvija – Krievija 67:73 (17:24, 30:45, 51:58), K. Bērziņš 15, Bertāns un Blūms pa 10, Janičenoks 9, Freimanis 8, Strēlnieks 6, A. Bērziņš 5, Šeļakovs un J. Bērziņš pa 2, Kuksiks, Šķēle, Timma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+