Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko: Tāds ir mans spēles stils un mans raksturs 16

AFP/LETA

Jeļena Aļona Ostapenko izcīnīja vēsturisku uzvaru, Francijas atklātā tenisa čempionāta finālā ar 4:6, 6:4, 6:3 pārspējot rumānieti Simonu Halepu, kura uzvaras gadījumā būtu kļuvusi par pasaules pirmo raketi.

“Ja man ir laba diena un padodas spēcīgi sitieni, iespējams ir viss,” Parīzē sacīja Ostapenko. Šajā Francijas atklātajā čempionātā viņai tādas dienas bija vairākas. Arī finālā, kur ar savu agresīvo spēli rīdziniece sakāva spēcīgo Simonu Halepu. “Brīžiem es laukumā jutos kā skatītāja,” atzina rumāniete. Jeļena Aļona spēlēja uzbrukuma tenisu, centās bumbiņu spēcīgi raidīt gar laukuma sānu līnijām un lielākā pretiniece bija sev pati. Kas vairāk izšķīra fināla iznākumu – tīri uzvarētas izspēles vai nepiespiestās kļūdas jeb sitieni nedaudz autā? Neraugoties uz lielo atbildību, Ostapenko saglabāja mieru un aukstasinību arī kritiskos brīžos, otrajā setā atspēlējoties no 0:3 un trešajā – no 1:3.

“Vienmēr esmu varējusi sist bumbiņu spēcīgi. Ja man ir iespēja veikt uzbrukumu, es cenšos to izdarīt. Neviens mani nav tā apmācījis. Tas vienkārši ir stils, kādā spēlēju. Tāds ir mans raksturs. Serēna Viljamsa ir liela čempione. Viņa spēlē līdzīgi manam stilam, tāpēc viņa ir mans elks,” savu spēli raksturoja Ostapenko. 20 gadus vecā sportiste neslēpj, ka vēlas uzvarēt visos četros “Grand Slam” turnīros.

“Kad biju iedzinēja ar 4:6 un 0:3, domāju, ka izbaudīšu maču un cīnīšos līdz pēdējam punktam. Turpināju demonstrēt agresīvu spēli, un tad mačs pagriezās manā virzienā. Nespēju noticēt, ka esmu uzvarējusi. Tas bija mans sapnis, kas pēkšņi piepildījies. Domāju, ka visu patiesībā apjēgšu tikai pēc pāris dienām vai nedēļām,” līksmoja Ostapenko.

Parīzes turnīrā Ostapenko bija 299 tīri uzvarētas izspēles – pārliecinoši lielākais skaits visā turnīrā, kas apliecina, ka viņas uzvara Rolāna Garosa vārdā nosauktajos tenisa laukumos nebija nejaušība. Divas nedēļas pēc kārtas rīdziniece demonstrēja pašlaik labāko tenisu pasaulē. Šeit viņa kļuvusi par pirmā lieluma spīdekli, bet sensacionālā augšuplēciena sižets aizrāvis arī tos, kuri sportam ikdienā neseko.

Ostapenko kļuvusi par pirmo tenisisti kopš 1933. gada, kurai Parīzē izdevies uzvarēt, neesot izlikto spēlētāju statusā. Līdz šim viņai Francijas atklātais čempionāts nebija pārāk veiksmīgs, iepriekšējos trīs gados nācās zaudēt jau pirmajā spēlē. Tenisita jeb māla laukumi, no kuriem bumbiņa atlec lēnāk, nav parocīgi Ostapenko spēles stilam un tādēļ ne pārāk patīk pašai sportistei. Tomēr tas viņai netraucēja Parīzē parādīt fantastisku spēli. Ļoti veiksmīga izvērtās māla sezonas sadarbība ar treneri spānieti Anabelu Medinu Garigesu, kuras vadībā Ostapenko izcīnījusi 21 uzvaru 25 spēlēs. Pēc tāda sasnieguma šai sadarbībai vajadzētu turpināties.

Ostapenko paveikto ar apsveikumiem novērtējuši politiķi. “Tā ir mūsu Jeļena Ostapenko! Lepojos!” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šo panākumu nosaucot par unikālu. Valstsvīri sola rast iespēju sportistes prēmēšanai, lai gan finansiālā izteiksmē lielāko balvu savā tenisistes karjerā – 2,1 miljonu eiro – Aļona izcīnīja pati Parīzes laukumos. Par fenomenālu šo uzvaru nosaukusi arī liepājniece Anastasija Sevastova, kura līdz iepriekšējai nedēļai bija Latvijas pirmā rakete. Tagad šis tituls pāries pie Ostapenko, kura jaunākajā pasaules (WTA) rangā būs 12. vietā.

Šonedēļ viņa ņems pauzi, lai lielā tenisa karuselī ar jaunu sparu atgrieztos zāliena laukumos. Tie ir parocīgāki tieši Jeļenas Aļonas spēles stilam, tādēļ ar lielām cerībām gaidīsim nākamo “Grand Slam” kategorijas turnīru Vimbldonā (Lielbritānija). Nedēļu pirms tā viņa iesildīsies Īstbornā.

Galerijas nosaukums

AĻONAS OSTAPENKO PRESES KONFERENCE PĒC UZVARAS

SPĒLES LABĀKIE MOMENTI

LA.lv