×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. maijs, 2015
Drukāt

Vēsturnieks: Krievija neuzņemas atbildību par pagātni (21)

Foto - EP ETP grupes preses dienestsFoto - EP ETP grupes preses dienests

“Mūsdienu Krievijas mērķi un argumenti atgādina PSRS 1939. gadā izmantotos,” Eiropas Parlamentā (EP) Briselē 6. maijā sarīkotajā konferencē “Karš un miers” aizrādīja pazīstamais amerikāņu vēsturnieks Timotijs Snaiders. Viņa uzstāšanās pasākumā izraisīja lielu interesi un konferences gaita apliecināja, ka eiropieši kaut pamazām, tomēr sāk apzināties briesmas, kādas tiem nāk no Vladimira Putina Krievijas.

“Karš un miers” bija pieskaņots 70. gadadienai kopš sabiedroto uzvaras pār nacistisko Vāciju. Pēc Eiroparlamenta deputātes Sandras Kalnietes iniciatīvas organizētās konferences sarīkošanā sadarbojās EP Eiropas Tautas partiju grupa, Vilfrīda Martensa Eiropas studiju centrs, kā arī Konrāda Adenauera fonds, kura priekšgalā šobrīd atrodas agrākais EP prezidents Hanss Gerts Peterings. Pasākumā savus viedokļus izteica vairāki Rietumos augsti vērtēti eksperti, piemēram, franču vēsturniece Fransuāza Toma un Krievijas vēsturnieks un politologs Andrejs Zubovs, tomēr publika visvairāk gaidīja ASV Jeila universitātes profesoru Timotiju Snaideru, grāmatas “Asinszemes” autoru.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Tādus “vēsturniekus’ pie mums pārdod avīžpapīrā.

 2. Kāda tur atbildība? 1939. gadā PSRS izglāba Rietumukrainas un Baltkrievijas tautas no nacistu okupācijas, bet vēlāk – pēc gada – arī Baltijas valstu tautas. Pēc kara PSRS izglāba Austrumeiropu no kapitālisma. Jau dzimuši kā glābēji! Kāda tur vēl atbildība!? Visai pasaulei ir līdz zemei jānoliecas Krievijas priekšā, nevis jāgaida kaut kā atbildība. Bet, kas nelieksies, tam galva nost. Par to “Fakti”, “PseidoVēsturnieksi” un citi promaskavisti gādās, lai tikai vara mainās!

 3. gan jau, gan PROVIDENCE IZSVĒRS 9. maijs, 2015 23:06 Atbildēt

  … izsvērs, cik tādi parazitiski “zinatnieki un pētnieki” un visu lietu kārtotāji … un VISI un KATRS atbildības parādā .

  Vispirms tas attiecas uz tevi kremlinu šešiniek, sākot ar tavu IP utt.

  • …. ” sākot ar tavu IP ” … tu gan esi saklausijies ukru propogandu … tur ar’ viens mudax taisījās Šarija “laikotājus” по IP вычеслять …. bišķi aizrijās

 4. gan jau, gan PROVIDENCE IZSVĒRS Atbildēt

  … izsvērs, cik tādi parazitiski “zinatnieki un pētnieki” un visu lietu kārtotāji … un VISI un KATRS atbildības parādā .

 5. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Boriss Raitšusters ir vēl preizāk izpratis kgb kremlistu būtību, pat labāk par teksta autoru T.Snaideru,jo šie krimināli domājošie elementi kremlī domā bandītu un laupītāju morāles kategorijās un uz to jābūt gataviem rietumu spēkiem un mūsu cilvēkiem, nelolojot glupas un nepamatoti naivas cerības par par šo gara deģenerātu cilvēcisku domāšanu un rīcību

 6. ko citu var gribet no aziatu barbaru valsts, kur visa vadība gadsimtu jau ir garā sīki ļautņi, tikai sagrābtā teritorija ir liela, kuru nemāk un nespēj kvalitatīvi un ar jēgu pārvaldīt

 7. Krievija neuzņemas tabildību par neko. Vai tas gadījumā neizskaidro Krievijas bezatbildīgo rīcību?

 8. ”…balstīšanās ārpolitikā uz savu tautiešu tiesību aizstāvību, starptautisko normu noraidīšana…” Tādu politiku īsteno arī autora mītnes zeme ASV. Krievija tikai XXI gadsimtā, kaut cik atjaunojusi savu militāro potenciālu, pārņēma šo doktrīnu. Un līgums ar Krieviju, kas ir liels noieta tirgus un resursu avots Eiropai ir daudz izdevīgāks par Transatlantisko līgumu, kas tikai iedzīs Eiropu ASV lielo korporāciju konkurences spīlēs.

 9. bilde – Nicolae Causesku?

 10. cik pasaule sadu mulku vesturnieku ir eiro-asv baltija…..

 11. Paldies Sandrai Kalnietei par pasākuma organizēšanu ne tikai Latvijas, bet visu Eiropas valstu interesēs!

 12. Krievija ne paR KO neuzņemās atbildību.

 13. Protams, ka Krievija neuzņemas atbildību par pagātni, jo tas būtu pretēji pašam fundamentālākajam padomju Krievijas pamatprincipam. Šo pamatprincipu par pateikt vienā teikumā: “Nevis es dzēru kopā ar Ivanovu, bet Ivanovs dzēra kopā ar mani, tāpēc lai viņš arī tad par visu atbild!”

 14. =Vēsturnieks Timotijs Snaiders secina, ka Krievija arī tagad mēģina darīt to pašu, ko Molotova–Ribentropa pakta laikā. Proti, toreiz pakta galvenā ideja bija pagriezt nacistisko Vāciju pret Lielbritāniju un Franciju, sagraut Eiropas kārtību. Arī šodien Krievija mēģina sašķelt ES, atbalstot labējos radikāļus, separātistus, populistus – visus, kas ir pret Eiropas integrāciju.=
  Žēl, ka tikai nepasaka īsteno PSRS, tagad Krievijas mērķi – pārņemt Eiropu līdz Atlantijas okeānam…Ar islama valsts lozungu – kur krievs tur Krievija . Jā un paies īss laiks, kad šis abas kustības bloķēsies…

  • Pagaidām Eiropa vēl neaptver Krievijā izskanošo lozungu – par vienotu ekonomisko zonu no Portugāles līdz Vlācijas bijuadivostokai, bet ar patiku iesaistās šī lozunga realizācijā. Vācijas bijušais premjers – Gazprom vadībā. Gāzes vads Krievija – Vācija … tā pati politika Vācijas pārvilkšana Krievijas pusē, nemaz jau nerunājot par neonacistu, Lepēnas un citu atbalstīšana, tai pat laikā apsūdzot kaimiņus fašisma atdzimšanā.

 15. PseidoVēsturniex Atbildēt

  … LA gatavi citēt jebkuru fufeļdzinēju … galvenais lai tas būtu pret Krieviju/PSRS …..

  • Tad jau tu tāds pats šizofrēnisks parnoiķis, kā tavs kremļa saimnieks.

   • PseidoVēsurniex Atbildēt

    … turklāt LA fani jebkuru pret “avīzes” pausto propogandu vērsto izteikumu autoru sauc par Kremļa trolli un citos mīļvārdiņos ….

  • Kas tu pa pseidovēsturnieku ? Tu esi prasts kremļa trolliskais kolorādo .

   • PseidoVēsturniex Atbildēt

    … turklāt LA fani jebkuru pret “avīzes” pausto propogandu vērsto izteikumu autoru sauc par Kremļa trolli un citos mīļvārdiņos ….

Draugiem Facebook Twitter Google+