×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. februāris, 2017
Drukāt

Māris Zanders: Vētra ūdens glāzē (53)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ināra Mūrniece

Viļņošanās par to, ka Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece šonedēļ neatrada laiku sarunai ar jauno Krievijas vēstnieku Latvijā, manuprāt, ir pārspīlēta.

Protams, mēs redzam, ka tiekas, sarokojas, sarunājas arī tādu valstu pārstāvji, starp kurām attiecības nav draudzīgas. ASV un Irānas, Ķīnas un Japānas, Indijas un Pakistānas diplomāti utt. Tāpat mēs redzam, ka, lai cik svarīga būtu kontaktu uzturēšana, ja viena no pusēm, teiksim tā, nodara otrai gauži, tad parādās pauze, turklāt ne vienmēr glīti un gludi noformēta. Piemēram, diez vai jāpierāda, cik svarīgas Meksikai ir labas attiecības ar ASV, tomēr, kad Donalds Tramps sarunāja to, ko sarunāja, Enrike Penja Njeto tikšanos atcēla.

Protams, var teikt, ka Mūrnieces žests bija nedraudzīgs. Tikai tad gribētu dzirdēt konkrētus piemērus par Krievijas draudzīgiem žestiem pret Latviju. Man vairāk Jevgeņija Lukjanova iepazīšanās vizītes pie Latvijas amatpersonām saistās ar ziņu par Krievijas jaunu vēršanos pret Latvijas pārtikas ražotājiem. Starp citu, ļoti nediplomātiska sakritība laikā, uz kuras fona vēstnieka runas par “atkusni” abu valstu attiecībās izklausās pēc ņirgāšanās.

Mūrniecei tiek pārmests, ka viņa ignorējusi faktu, ka ir nevis vienkārši parlamenta deputāte, politiķe, bet otrā augstākā valsts amatpersona, kas uzliekot citus pienākumus. Tad jāatgādina, ka atšķirīgi ārpolitiski žesti dažādos varas atzaros nav nekas neparasts. Piemēram, Baraka Obamas prezidentūras laikā ASV Kongress uzsvērti ielūdza un sarīkoja ovācijas Izraēlas premjeram Benjaminam Netanjahu, labi zinot, ka Obamas attieksme pret šo kungu ir rezervēta. Jo parlamenta vadībai bija atšķirīgs viedoklis. Pieļauju, ka vairāku Eiropas valstu līderi un diplomāti savulaik ir smagi nopūtušies, saskaroties ar citu varas atzaru, tostarp parlamentāriešu atšķirīgu attieksmi pret cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā vai jautājumu par to, kā vērtēt turku un armēņu attiecību epizodes, bet tāda nu demokrātija ir.

Saprotu argumentu – lai stiprākas valstis dara, kā grib, savukārt mums nav jāskrien lokomotīvei pa priekšu. Droši vien. Bet mēs arī neskrienam. Daži segmenti publiskās retorikas telpā var radīt iespaidu par zināmu histēriskumu, tomēr patiesībā Latvijas nostāja pret Krieviju ir izsvērta. Piemēram, ja paveras, kādi tik Krievijā izdoti “brīnumi” ir pārdošanā Rīgas grāmatveikalos, jāsecina, ka esam visnotaļ flegmatiski labā nozīmē. Tāpat Latvijas amatpersonas, tostarp Saeimas vadība, ir bijušas pragmatiskas attiecībās ar Centrālāzijas un Aizkaukāza reģiona režīmiem.

Draudzīgiem žestiem ir jēga tad, ja var kaut pārredzamā nākotnē prognozēt attieksmes maiņu no pretējās puses. Krievijas gadījumā tā nav. Un ne jau tāpēc, ka Kremļa saimnieki ceļas un gulstas ar vienu domu – kā apgrūtināt dzīvi Baltijai? Atvainojos par banalitāti, tā ir milzīga valsts, kuras vadībai netrūkst citu, ar ārpolitiku nesaistītu, arī pašradītu (ekonomika, cīņas starp grupējumiem varas hierarhijā u. c.) problēmu. Un ar to risināšanu Krievija arī šogad, nākamgad nodarbosies. Domāju, ka nebūs saasinājuma attiecībās, bet nebūs arī “atkušņa”. Nekādus bonusus apmaiņā pret draudzīgākiem žestiem mēs nesaņemsim nedz kravu pārvadājumos, nedz enerģētikā, tie nemazinās arī Kremļa vēlmi bojāt nervus Rietumiem, un šajā procesā mēs esam pārāk neliels saskaitāmais, lai mūsu dēļ Kremlis īstenotu niansētāku politiku, kaut kādus izņēmumus tieši Latvijai.

No šā viedokļa raugoties, nekāda traģēdija nebūtu notikusi, ja Mūrniece ar Lukjanovu būtu tikusies, un nekāda traģēdija nav notikusi, ja nav tikusies. Pārmetumi viņai vairāk saistīti ar iekšpolitiskās konkurences saasināšanos, partijām ieejot vēlēšanu ciklā. Arī tas nav nekāds grēks, politika ir politika, tikai svarīgi būtu, lai partijas šajā ziņā neaizspēlējas pārāk tālu vienā vai otrā virzienā. Jo Kremlim par šādiem vingrinājumiem patiesībā nav nedz silts, nedz auksts, toties gaisotni Latvijas sabiedrībā tie ietekmē būtiski.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Paldies par cenzūru.Tātad mans viedoklis nav zemē metams un ir pat bīstams! Esmu lepna.

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  ========

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =====

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =====

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =====

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 6. Kam šis ūdensgabals domāts!?

 7. Visai dīvaini pēc kāda principa jūs CENZĒJAT,jo savādi,ka visas “grafista”rupjības ir brīvi lasāmas.Vai esat Kremļa troļļu fani?

  • Да?! А когда меня удаляют целыми фрагментами, уничтожая всю дискуссию, это нормально? И где конктретно вы нашли грубость? Я не раз уже говорил, что первым не начинаю, только в ответ. А вы считаете, что грубить и хамить имеете право только вы одни? А отвечать вам таким же образом нельзя?

 8. Māra Zandera viedokli lasot Atbildēt

  Lūk, šis Māra Zandera viedoklis bija kā punkts uz “i”…
  Valsts 2.augstākajai amatpersonai NAV jādanco pēc kādas valsts vēstnieka(!!!) stabules …
  Diemžēl, vēstnieks NAV viņa pārstāvētās valsts 2.augstākā amatpersona, lai cik arī augstu pars vēlētos uzlēkt …
  brīnos, ka tik PIEREDZĒJIS Krievijas politiķis + kgb kadrs tik neprofesionāli IEKRITA jau sava darba STARTA pozīcijā …

 9. Tā dāmīte ir aizmirsusi kādu amatu viņa ieņem! Ar krieviem ir jārunā kā diplomātiem, bet nevis jāsēž krūmos un jātēlo aizvainoto!

 10. Savulaik viens krievijas premjers atrodoties Rīgā demonstratīvi atteicās tikties ar Latvijas premjeru jo tas bija no Tēvzemei un brīvībai/LNNK…Vēsture atkārtojas,kā farss.

 11. Maskavas augstskolu MGIMO jāklapē ciet, jo karjeru var uztaisīt tikai caur KGB struktūrām.

 12. smadzeņu impotenti, kremļa troļļi vaukšķ, bet karavāna iet tālāk…

 13. это ты, импотент, олух !

 14. KUR atkal komenti zūd?Vai visiem tā,jeb'[su….

 15. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 16. Paldies, Zanderam par ļoti korektu rakstu!
  Viņā ieklausos arvien biežāk. Loģisks vecis!

 17. Beidzot mūsu valstī ir spīkers ar mugurkaulu.

 18. Ir jauki, ka mums ir principiāli politiķi. Vēlmei sadaroties ir jābūt abpusējai. Šoreiz Zanderam cepums.

 19. Šoreiz īsti negribu piekrist Zandera k-gam. Politikā ir svarīgi kontakti un virzīšanās uz priekšu. Lai kāda tā arī būtu. Nekad nevar zināt, kā izvērtīsies saruna un kādas nianses būs ar jauno kaimiņvalsts diplomātu. Manuprāt, nevajag baidīties no Krievijas un vajag strādāt ar to materiālu kāds ir pieejams.

 20. Piekrītu.
  Kremlim vienalga.
  Mūrnieces vēlētājs šo soli novērtēs.

 21. Ja Mūrniece nebūtu atradusi laika tikties ar kādu no NATO dalībvalstu vēstniekiem, tā būt apspriešanas vērta tēma. Bet, kas ir Krievija? Viena naidīga valsts, kura Latviju aprīs jau nākamajā dienā pēc tam, kad LR būs zaudējusi NATO atbalstu, ja tāda diena pienāks un Latvijai būs lemts piedzīvot šādu traģēdiju. Un tas notiks neatkarīgi no tā, būs vai nebūs LR Saeimas spīkers un Krievijas vēstnieks savstarpēji pazīstami

  • ka šis naidigā valsts ko te naidigu daritu, kamer tevis piesauktie jau ir pilnibā mūs okupējuši, pat savu armiju te izvietojuši. pat guvuši atļauju pārvietoties ar pielādetiem ierošiem pa musu valsts teritoriju miera laikā, kad neviens neuzbrūk. pret ko šos ieročus taisās vērst, ja neviens neuzbrūk? acīmredzot pret aborigāniem, citu mērķu vienkārši nav

 22. MIX FM RADIO krieviski: Mūrniece atteicās tikties ar Krievijas vēstnieku, lūk, kāda MUMS Saeimas spīkere

 23. telo telo vecenit gan ari tavs laiks driz pienaks

 24. Zanderam jāskaita dzejas rindas-un vēders kungs tas augstākais,jo savādāk šo apcerējumu grūti saprast.Pie viena vēl varēja teikt,ka 500 eiro dzīvokļa kompensācija ir pats par sevi saprotams žests par sāpēm Šķirtenim deputātam Jansonam.

 25. Okupanta dabu neizmainīsi, tā krievam ir asinīs.

 26. Vajadzetu but loti uzmanigiem ar jauno vestnieku . Slikto policistu ir nomainijis labais policists . Un tas ir bistamak .

 27. nacistu lidzskrejejs balsi padeva? Atbildēt

  zander, nu nav tā gluži kā stāsti. kā privātpersona mūrniece protams var darit kā vēlas, bet kā valsts pārtsāvei viņai bija jātiekas ar vēstnieku. tantai laiks izlemt kas viņa ir un turpmāk grib būt. ja nepilda savus pienākumus lai iet mājās kotletes cept

  • trolli, tevi gaida mājās Atbildēt

   Kremļa fašist, pats ej cept kotletes uz savu mentālo dzimteni.
   Latvijai vispār būtu jāpārtrauc diplomātiskās attiecības ar šo baiso, agresīvo valsti.

   • rietumu propogandas melu trollis Atbildēt

    skolā ģeogrāfiju nav mācijies, un nezin ka krievija atrodas kaimiņos, un vaibsties kā gribi, nekur viņa nepaliks. tas ka tu esi uz īriju sēnes lasit aizbraucis šo faktu nemaina

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Muižnieces kundze ir par daudz inteliģenta, lai mūsu “nevīstošajam draugam” nolasītu labāko dzejdaru vārsmas uz šur tur vēl esošām padomju laika ateju sienām. Pagaidām neko smalkāku ne šī impērija, ne tās kārtējais “diplomāts” nav pelnījis. Cerēsim un gaidīsim, ka Voloģas sūtnis ar savu darbošanos pierādīs pretējo, cerēsim!

  • Tātad Ukrainas vēstnieku vajadzēja “pasūtīt uz vienu vietu”.?Paziņot,ka tikšanās atcelta,jo lūk Lielais Brālis ir svarīgāks?Tā nekur pasaulē nerīkojas.Nevajag te savu aprobežotību demonstrēt aiz mīlas no attāluma pret Krieviju.

   • nu sāksim ar to ka vareja tikties ar abiem Atbildēt

    un tu vari paskatities netā video kā ši pielida ukrainas vēstniekam, kā pieglaimojās ….. un cik skābu ģīmi rādija tas ukrainas vēstnieks. viņam tikšanās ar mūrnieci bija kā apgrūtinošs pasākums no kura diemžēl nevar izvairities, jāciešas un jācer ka ātri beigsies

  • Hm… Bet cik zinu, Mūrniece arī tikās ar vēstnieku! Tiesa, tas bija Ukrainas.. Bet, ja jāizvēlas, kurš gan var pārmest Mūrniecei nepareizu izvēli?! Ja nu vienīgi grafistveidīgie! Bet kuru gan tas nopietni uztrauc?!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+