×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

VID aicina iedzīvotājus izmantot iespēju atgūt naudu

VID vadītāja Ilze Cīrule. Foto - LETAVID vadītāja Ilze Cīrule. Foto - LETA

Nākamnedēļ, 1.martā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāks pieņemt gada ienākumu deklarācijas 2016.gadā pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksai, informē VID pārstāve Aļona Zandere.

Dati atklāj, ka iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto tiesības no VID atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN). Ja 2015. gadā tika veiktas atmaksas kopumā 74, 40 miljonu eiro apmērā, tad pērn šī summa pieauga jau līdz 92, 54 miljoniem. Līdz ar to var teikt, ka atmaksātās summas ir pieaugušas teju par ceturto daļu.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule pauž gandarījumu par iedzīvotāju pieaugošo izpratni par savām tiesībām, vēl jo lielāks prieks ir par to, ka cilvēki atzīst par ērtu un viegli pielietojamu.

“Aicinu ikvienu izmantot iespēju atgūt IIN pārmaksu, izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu jeb EDS. Vēl tagad nākas dzirdēt, ka kādam bijis pārsteigums sistēmā ieraugot, ka viņam pienākas atmaksa vairāku desmitu vai pat simt eiro apmērā,” stāsta VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

VID atgādina, ka šogad attaisnoto izdevumu loks ir paplašināts, ļaujot atgūt daļu iztērētās naudas arī par bērnu interešu izglītību jeb pulciņiem. Šeit gan jāatzīmē, ka pulciņiem jābūt licencētiem, un to vecāki var noskaidrot konkrētajā iestādē, kurā bērns saņem interešu izglītības pakalpojumu. Licencēto pulciņu saraksts būs publicēts VID mājaslapā.

Tāpat ir izmaiņas saistībā ar diferencēto neapliekamo minimumu. Šeit nodokļa atmaksu visvairāk pamanīs tie, kam ienākumi ir mazāki par 4560 eiro gadā jeb 380 eiro mēnesī.

VID aicina maksimāli izmantot EDS deklarāciju iesniegšanā, neskaidrību gadījumā zvanot uz informatīvo tālruni 67120000.

Deklarācijas EDS būs iespējams iesniegt arī visās bibliotēkās, kas atrodas ārpus Rīgas. Deklarācijas būs iespējams iesniegt arī Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros (KAC).

Deklarāciju iesniegšanas kulminācijas periodā – no 1. marta līdz 1. jūnijam KAC durvis klientiem būs vaļā katru darba dienu. Tomēr aicinām pēc iespējas maksimāli izmantot elektronisko sistēmu, prognozējot, ka apkalpošanas centros var veidoties rindas.

Lielākā daļa klientu deklarācijas par aizvadīto gadu varēs iesniegt arī nākam un aiznākamgad.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+